Curierul Zilei - Liga 1
 Publicitate pdf
Liga 1
(0 voturi)
Thursday, 16 May 2019


Liga 1

Etapa 9, Play-off
n Sepsi OSK - FCSB              1 - 5
n CFR Cluj - CS U Craiova        1 - 0
n Viitorul - Astra Giurgiu         3 - 0 Etapa 9 Play-out
n FC Botoşani - FC Voluntari        2 - 0
n Poli Iaşi - Dunărea Călăraşi         4 - 0
n Dinamo - Gaz Metan Mediaş         2 - 0
n FC Hermannstadt - Concordia Chiajna         1 - 0
CLASAMENT Play-off
1. CFR Cluj    9    7    2    0    15-3    50
2. FCSB    9    6    2    1    17-6    45
3. Viitorul    9    5    2    2    16-9    36
4. CS U Craiova    9    3    2    4    6-8    34
5. Astra    9    1    0    8    3-18    24
6. Sepsi OSK    9    0    2    7    3-16    21
CLASAMENT Play-out
1. Gaz Metan    10    7    2    1    17-7    39
2. Dinamo    9    7    0    2    14-6    37
3. FC Botoşani    10    4    2    4    12-9    32
4. Poli Iaşi    10    3    3    4    10-11    29
5. FC Voluntari    9    3    3    3    10-10    23
6. FC Hermannstadt    9    1    3    5    5-13    22
7. Dunărea Călăraşi    10    2    3    5    5-15    21
8. Concordia Concordia    9    1    4    4    11-13    16

Liga 2,
Etapa 36
n Pandurii Târgu Jiu - Chindia Târgovişte        0-2
n Metaloglobus Bucureşti - Luceafărul Oradea        11:00
n CS Baloteşti - Energeticianul        12:00
n Sportul Snagov - ASU Politehnica Timişoara        13:00
n SSC Farul Constanţa - Daco-Getica Bucureşti        16:00
n UTA Arad - Aerostar Bacău        18:00
n ACS Poli Timişoara - FC Argeş        18:00
n Dacia Unirea Brăila - CS Mioveni        18:00
n Academica Clinceni - Universitatea Cluj        18:00
n Ripensia Timişoara - Petrolul Ploieşti        20:00
CLASAMENT
1. Chindia Târgovişte    35    24    7    4    71-31    79   
2. Academica Clinceni    34    25    2    7    69-21    77   
3. Universitatea Cluj    34    22    6    6    80-26    72   
4. Petrolul Ploieşti    34    21    5    8    68-33    68   
5. Sportul Snagov    34    19    7    8    51-33    64   
6. FC Argeş    34    18    8    8    48-27    62   
7. CS Mioveni    34    14    7    13    46-39    49   
8. Metaloglobus     34    13    7    14    39-51    46   
9. Ripensia Timişoara    34    12    9    13    41-46    45   
10. UTA Arad    34    12    8    14    50-54    44   
11. Luceafărul Oradea    34    11    10    13    44-55    43   
12. ASU Poli Timişoara    34    11    9    14    33-32    42   
13. Farul Constanţa    34    13    3    18    43-54    42   
14. Daco-Getica     34    9    12    13    45-51    39   
15. Pandurii Târgu Jiu    35    10    8    17    54-62    38   
16. ACS Energeticianul    34    8    12    14    41-47    36   
17. Aerostar Bacău    34    10    5    19    52-60    35   
18. ACS Poli Timişoara    34    6    8    20    28-59    26   
19. CS Baloteşti    34    6    6    22    25-71    24   
20. Dacia Unirea Brăila    34    4    7    23    28-104    19

Liga 3
Etapa 28
n CSM Alexandria - ACSO Filiaşi        0-2
n FC Voluntari 2 - Sporting Roşiori        0-1
n Atletic Bradu - Flacăra Moreni        7-2
n FC Pucioasa - AFC Astra 2        2-0
n Flacăra Horezu - Unirea Bascov        2-1
n U Craiova 1948 SA - AFC Hermannstadt 2        4-0
n ACS SR Municipal Braşov - Viitorul Domneşti        7-0
n Turris Turnu Măgurele - U Craiova 1948 CS 2        6-0
CLASAMENT
1.Turris Turnu Măgurele    28    21    5    2    75-15    68
2. U Craiova 1948 SA    28    17    5    6    64-24    56
3. Flacăra Horezu    28    15    9    4    39-21    54
4. CSM Alexandria    28    14    5    9    49-32    47
5. ACSO Filiaşi    28    14    4    10    46-43    46
6. SR Municipal Braşov    28    12    7    9    46-30    43
7. FC Pucioasa    28    12    6    10    56-33    42
8. U Craiova 1948 CS 2    28    10    10    8    47-37    40
9. Unirea Bascov    28    10    8    10    45-41    38
10. AFC Astra 2    28    10    7    11    43-44    37   
11. Flacăra Moreni    28    11    4    13    37-45    37   
12. FC Voluntari 2    28    9    7    12    36-41    34   
13. Sporting Roşiori    28    7    9    12    35-49    30   
14. Atletic Bradu    28    8    3    17    42-61    27   
15. Hermannstadt 2    28    5    6    17    33-67    21   
16. Viitorul Domneşti    28    0    3    25    13-12     3   

Liga IV
Etapa 26
n A S Vointa Budeasa - A C S Juventus 1992 Bascov     7 - 1 (3-1)
n A C S Gloria Berevoesti     a stat
n A S Viitorul Stefanesti 2007  - A C S Poiana Lacului     0 - 3
n A C S  Basarabi Curtea de Arges - C S C Suseni     0 - 3
n C S DLR Pitesti - A S Baiculesti     2 - 3 (2-1)
n A C S Victoria Buzoiesti - C S Sporting Pitesti     2 - 4 (2-2)
n C S Real Bradu - C S Mioveni II     6 - 2 (1-2)
n A S  Colibasi - A C S Costesti     7 - 0 (4-0)
CLASAMENT
1. A S Vointa Budeasa    24    19    3    2    84-26    60p
2. C S Real Bradu    24    17    5    2    95-21    56p
3. A C S Poiana Lacului    25    14    5    6    87-44    47p
4. A C S Victoria Buzoiesti    24    14    4    6    54-31    46p
5. A S Colibasi    24    14    3    7    77-49    45p
6. C S Sporting Pitesti    24    13    4    7    62-46    43p
7. A S Baiculesti    24    12    5    7    76-47    41p
8. C S DLR Pitesti    24    11    7    6    65-51    40p
9. C S Mioveni 2    25    12    2    11    77-70    38p
10. A C S Gloria Berevoesti    24    9    3    12    45-50    30p
11. C S C Suseni    25    8    0    17    43-83    24p
12. A C S Costesti    24    6    4    14    44-78    22p
13. A C S Basarabi C. de Arges    24    5    0    19    31-85    15p
14. A C S Juventus 1992 Bascov    25    4    3    18    31-104    15p
15. A S Viitorul Stefanesti 2007    24    0    0    24    21-107    0p

Liga V
2 Seria Nord
Etapa 5 , Play-off
n C S Rucar -  A S Dragoslavele           2 - 1 (1-0)
n A S Godeni - A S Leresti                2 - 3 (0-3)
n Partizanul Vladesti - Cimentul V. M. Pravat     0 - 3 (0-1)
Etapa 5, Play-out
n A S Vulturii Vulturesti - A S Cetateni            3 - 1 (1-1)
n A S Flacara Boteni - A S Petrolul Hirtiesti       2 - 3 (0-1)
n Unirea Bughea de Jos - A S Schitu Golesti     1 - 0 (0-0)
CLASAMENT Play-off
1. C S Rucar    5    5    0    0    26-4        42p
2. A S Dragoslavele    5    3    1    1    8-3        33p
3. A S Leresti    5    2    0    3    6-10        27p
4. A S Cimentul V. Mare Pravat    5    2    1    2    8-15        27p
5. A S Partizanul Vladesti    5    1    1    3    8-13        21p
6. A S Godeni    5    0    1    4    8-19        18p
CLASAMENT Play-out
1. A S Vulturii Vulturesti    5    4    1    0    19-9        30p
2. A S Cetateni    5    3    1    1    12-8        25p
3. A S Petrolul Hirtiesti    5    3    0    2    15-17    18p
4. A S Unirea Bughea de Jos    5    2    0    3    9-12        14p
5. A S Schitu Golesti    5    1    2    2    9-10        13p
6. A S Flacara Boteni    5    0    0    5    11-19    8p
2 Seria Centru 1
Etapa 5, Play-off
n Vulturii Priboieni 2017 - A S Cateasca        2 - 1 (1-0)
n Viitorul Lunca Corbului - A S Oarja 2011    0 - 3 (0-3)
n A S Flacara Leordeni - C S Albota 2012    1 - 3 (0-1)
Etapa 5, Play-out
n Stejarii Beleti Negresti - C S Edilul Pitesti    2 - 3 (2-1)
n A S Unirea Calinesti - A S Micesti 2002      3 - 0 (1-0)
n Unirea Tricolor Serbanesti - A S Ratesti      2 - 3 (2-1)
CLASAMENT Play-off
1. A C S Vulturii Priboieni 2017    5    3    1    1    17-11    40p
2. A S Oarja 2011    5    4    1    0    12-3        37p
3. A S Cateasca    5    2    0    3    19-13    32p
4. A S Viitorul Lunca Corbului    5    3    0    2    14-13    29p
5. C S Albota 2012    5    2    0    3    14-17    26p
6. A S Flacara Leordeni    5    0    0    5    9-28        14p
CLASAMENT Play-out
1. C S Edilul Pitesti    5    4    0    1    10-6        26p
2. A S Stejarii Beleti Negresti    5    2    1    2    20-18    21p
3. A S Unirea Calinesti    5    3    0    2    16-11    18p
4. A S Ratesti    5    2    0    3    10-20    17p
5. A S Micesti 2002    5    1    1    3    11-13    15p
6. A S Unirea Tricolor Serbanesti    5    2    0    3    12-11    9p
2 Seria Centru 2
Etapa 5, Play-off
n FC Star Sport Arges S A - Soimii Tigveni        3 - 4 (0-2)
n A C S  F C Corbi - A S Ciofringeni            3 - 3 (2-1)
n C S Domnesti - A S Rapid Davidesti            5 - 1 (4-1)
Etapa 5, Play-out
n A S Draganu - A S Vointa Titesti            0 - 2 (0-0)
n F C Danut Coman - Deportivo Malureni          4 - 2 (1-1)
n Juventus 1992 Bascov - A S Musatesti          7 - 1 (2-1)
CLASAMENT Play-off
1. FC Star Sport Arges S A    5    3    0    2    14-13    37p
2. C S Domnesti    5    3    1    1    11-6        31p
3. A S Ciofringeni    5    2    1    2    7-7        31p
4. A C S F C Corbi    5    2    2    1    16-9        30p
5. A S Soimii Tigveni    5    1    1    3    8-12        29p
6. A S Rapid Davidesti    5    1    1    3    7-16        27p
CLASAMENT Play-out
1. A S Vointa Titesti    5    3    0    2    16-11    22p
2. A S Draganu    5    2    0    3    21-11    21p
3. A S Musatesti    5    3    1    1    14-16    17p
4. A C S F C Danut Coman    5    3    1    1    16-11    15p
5. A S Deportivo Malureni    5    1    0    4    15-20    13p
6. A C S Juventus 1992 Bascov    5    2    0    3    17-30    8p
2 Seria Sud
Etapa 5, Play-off
n A C S Steaua Negrasi - A S Rapid Pitesti       3 - 6 (2-2)
n A S Viitorul Birla - A C S Mirosi            4 - 1 (0-1)
n A S Unirea Hirsesti - A C S Slobozia 2018      3 - 3 (2-1)
Etapa 5, Play-out
n A C S Recea -A C S Energia Stolnici            3 - 3 (1-0)
n Viitorul Stefan cel Mare - Speranta Cornatel        3 - 0 (0-0)
n A S Izvoru - A S Caldararu               6 - 2 (5-1)
CLASAMENT, Play-off
1. A S Rapid Pitesti    5    4    1    0    17-9        40p
2. A C S Steaua Negrasi    5    1    0    4    11-18    32p
3. A S Viitorul Birla    5    4    0    1    16-8        30p
4. A C S Mirosi    5    2    0    3    12-13    27p
5. A S Unirea Hirsesti    5    2    2    1    12-9        24p
6. A C S Slobozia 2018    5    0    1    4    9-20        20p
CLASAMENT Play-out
1. A C S Recea    5    3    2    0    19-8        26p
2. A C S Energia Stolnici    5    3    1    1    18-12    23p
3. A S Viitorul Stefan cel Mare    5    2    1    2    10-13    15p
4. A S Speranta Cornatel    5    0    3    2    6-14        14p
5. A S Izvoru    5    2    1    2    16-9        13p
6. A S Caldararu    5    0    2    3    8-21        11p
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 537

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Marţi, 03.09.2019

--- 4.591 vizitatori unici ---





Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info