Curierul Zilei - Regal atletic la Piteşti!
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Regal atletic la Piteşti!
 Publicitate pdf
Regal atletic la Piteşti!
(2 voturi)
Thursday, 20 June 2019

Începe Campionatul Naţional de Juniori I

Regal atletic la Piteşti!


Stadionul Nicolae Dobrin va găzdui în acest week-end o nouă competiţie de atletism. Pe arena din Trivale va avea loc vineri şi sâmbătă Campionatele Naţionale de Atletism rezervate juniorilor şi Campionatul Naţional de Probe Combinate. Întrecerea din oraşul nostru are loc cu 27 de zile înainte de debutul celei de-a 25 ediţii a Campionatelor Europene de Juniori U20 care va avea loc la Boras, în Suedia.

Conform proiectului de program, reuniunea de la Piteşti va începe mâine dimineaţă, de la ora 8,00, când se va da startul cursei feminine de 5000 m, pentru ca în finalul primei sesiuni, de la ora 11, să se dispute proba de aruncarea greutăţii (heptatlon). Cea de-a doua reuniune debutează tot cu două probe din cadrul heptatlonului, 200 m, respectiv, prăjină, pentru ca la sfîrşitul zilei să-şi dispute întâietatea naţională ştafetele de 4X100 m (feminin – 20,40 şi masculin – 20,45). Ziua de sâmbătă debutează de la ora 8,30 cu probele de 10.000 m (Feminin şi Masculin). La 11,30, cursa de 800 m încheie heptatlonul, dar şi prima parte a întrecerii. După amiază, de la ora 17,00, începe proba masculină de aruncarea suliţei (decatlon). Ca de obicei, competiţia se va încheia cu ştafetele de 4X400 m (19,00 – feminin, 19,05 – masculin).
Întrecerea din oraşul nostru are loc cu 27 de zile înainte de debutul celei de-a 25 ediţii a Campionatelor Europene de Juniori U20 care va avea loc la Boras, în Suedia.
M.D.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 915

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Gura trădătorului adevăr grăieşte
BALASOIU ASTA DE MAI SUS O FI ALA CARE ARE 70000 RON PENSIE PE LUNA ???? OARE ????
14/10/19 17:00 Mai mult...

Gura trădătorului adevăr grăieşte
Stimate domnule Gh. SMEOREANU, Felicitări ! Aveți perfectă dreptate ! Constat cu nedumerire că, în timp ce dl Kl...
14/10/19 12:55 Mai mult...

A ameninţat martorul cu cuţitul
Ce sa le ceri judecatorilor de la Costesti???
14/10/19 12:51 Mai mult...

5 goluri, locul 2 şi la două puncte de lider!
Felicitări ptr parcursul foarte bun . Se pare ca dl primar Georgescu a înțeles ca dacă le dai încredere și le ofe...
14/10/19 11:42 Mai mult...

Ştiri de la FC Argeş
Pentru Ionut Badea mai lipseste un bonus:cel pentru castigarea camionatului Liga 1. Haideti sa fim seriosi...cine poate...
14/10/19 09:43 Mai mult...

Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Joi, 3.10.2019

--- 3.231 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info