Curierul Zilei - Înotătorii din Mioveni, la Campionatul Naţional
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Înotătorii din Mioveni, la Campionatul Naţional
 Publicitate pdf
Înotătorii din Mioveni, la Campionatul Naţional Imprimare E-mail
(0 voturi)
vineri, 12 iulie 2019


Înotătorii din Mioveni, la Campionatul Naţional

În perioada 11-14 iulie, la Târgovişte, la Bazinul Olimpic, se vor desfăşura Campionatele Naţionale de Înot – Cadeţi(12-14 ani). În cele 3 zile de concurs se vor întrece peste 400 de sportivi de la 64 de cluburi din întreaga ţară.  Printre cei prezenţi se numără şi 3 înotători de CS Dacia Mioveni 2012. Este vorba de Adrian Nae, Rareş Mirea şi Raisa Pătraşcu. De pregătirea sportivilor se ocupă antrenorul Viorel Ciobanu şi instructorul Andreea Andrei.

Cupa Prieteniei la Şah

AS Muntenia - 22 Decembrie Argeş şi Casa de Cultură a Studenţilor Piteşti organizează Cupa Prieteniei la Şah. Competiţia cultural sportivă realizată în parteneriat cu Asociaţia Română de Tineret Muntenia, Asociaţia Revoluţionarilor Club 22 CC Argeş, Asociaţia Corul Veteranilor de Război şi Primăria Municipiului Piteşti, se va desfăşura la Casa de Cultură a Studenţilor Piteşti - Clubul H, pe 15 iulie 2019, de la ora 11.00. Concursul, este o manifestare cultural sportivă a fraternităţii şi bunelor relaţii dintre poporul român şi cel francez. Participanţii vor primi diplome şi şi premii surpriză. Înscrierile la concurs se fac la tel 0758-696.894, 0348-430.939, până în ziua competiţiei.

Champions League - Turul I preliminar

l Astana (Kaz) - CFR Cluj (Rou) 1-0 (0-0)
l Ararat (Arm) - AIK (Swe) 2-1 (2-1)
l HJK (Fin) - HB Torshavn (Fai) 3-0 (2-0)
l Kalju (Est) - Shkendija (Mkd) 0-1 (0-0)
l FK Sarajevo (Bih) - Celtic (Sco) 1-3 (1-1)
l Dudelange (Lux) - Valletta (Mlt) 2-2 (2-0)
l Suduva (Ltu) - Crvena zvezda (Srb) 0-0
l TNS (Wal) - Feronikeli (Kos) 2-2 (0-0)
l Partizani (Alb) - Qarabag (Aze) 0-0
l BATE (Blr) - Piast Gliwice (Pol) 1-1 (0-1)
l Sheriff Tiraspol (Mda) - Saburtalo Tbilisi (Geo) 0-3 (0-1)
l Ferencvaros (Hun) - Ludogorets (Bul) 2-1 (1-1)
l Slovan Bratislava (Svk) - Sutjeska (Mne) 1-1 (0-0)
l Dundalk (Irl) - Riga (Lat) 0-0
l Linfield (Nir) - Rosenborg (Nor) 0-2 (0-1)
l Valur (Ice) - Maribor (Slo) 0-3 (0-1)
Europa League - Turul 1 preliminar
l St Josephs (Gib) - Rangers (Sco) 0-4 (0-0)
l Gzira (Mlt) - Hajduk Split (Cro) 0-2 (0-1)
l CSKA Sofia (Bul) - Titograd (Mne) 4-0 (1-0)
l Jeunesse Esch (Lux) - Tobol (Kaz) 0-0

S-au jucat aseară

l 16:30 Pyunik Yerevan (Arm) - Shkupi (Mkd)
l 17:00 Ordabasy (Kaz) - Torpedo Kutaisi (Geo)
l 17:45 Ventspils (Lat) - Teuta (Alb)
l 18:00 Alashkert (Arm) - Makedonija GP (Mkd)
l 18:30 AEK Larnaca (Cyp) - Petrocub (Mda)
l 18:30 Laci (Alb) - H. Beer Sheva (Isr)
l 18:30 Narva (Est) - Buducnost (Mne)
l 19:00 Flora (Est) - Radnicki Nis (Srb)
l 19:00 KuPS (Fin) - Vitebsk (Blr)
l 19:00 Sabail (Aze) - Universitatea Craiova (Rou), Digi Sport 1
l 19:30 Balzan (Mlt) - Domzale (Slo)
l 19:30 Riteriai (Ltu) - Klaksvik (Fai)
l 19:30 Ruzomberok (Svk) - Levski Sofia (Bul)
l 20:00 Akademija Pandev (Mkd) - Zrinjski (Bih)
l 20:00 Brann (Nor) - Shamrock Rovers (Irl)
l 20:00 Brondby (Den) - Inter Turku (Fin)
l 20:00 Crusaders (Nir) - Torshavn (Fai)
l 20:00 Debrecen (Hun) - Kukesi (Alb)
l 20:00 Dinamo Tbilisi (Geo) - UE Engordany (And)
l 20:00 FK Liepaja (Lat) - Din. Minsk (Blr)
l 20:00 Kauno Zalgiris (Ltu) - Apollon (Cyp)
l 20:00 Maccabi Haifa (Isr) - Mura (Slo)
l 20:00 Malmo FF (Swe) - Ballymena (Nir)
l 20:00 Molde (Nor) - KR Reykjavik (Ice)
l 20:00 Radnik Bijeljina (Bih) - Trnava (Svk)
l 20:00 Shakhtyor Soligorsk (Blr) - Hibernians (Mlt)
l 20:00 Speranta Nisporeni (Mda) - Neftci Baku (Aze)
l 20:30 Fola (Lux) - Chikhura (Geo)
l 21:00 Connahs Q. (Wal) - Kilmarnock (Sco)
l 21:00 NK Olimpija Ljubljana (Slo) - RFS (Lat)
l 21:30 Cukaricki (Srb) - Banants Yerevan (Arm)
l 21:30 Dun. Streda (Svk) - Cracovia (Pol)
l 21:30 Europa FC (Gib) - Legia (Pol)
l 21:30 FCSB (Rou) - Milsami (Mda), PRO TV
l 21:30 Zeta (Mne) - MOL Vidi (Hun)
l 21:45 Aberdeen (Sco) - Rovaniemi (Fin)
l 21:45 Cliftonville (Nir) - Haugesund (Nor)
l 21:45 Cork City (Irl) - Niedercorn (Lux)
l 21:45 St. Patricks (Irl) - Norrkoping (Swe)
l 22:00 Honved (Hun) - Zalgiris (Ltu)
l 22:00 Siroki Brijeg (Bih) - K. Almaty (Kaz)
l 23:00 Breidablik (Ice) - Vaduz (Lie)
l 23:00 Stjarnan (Ice) - Levadia (Est)
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 388

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Exclusiv

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Google Analytics

Zi record

Luni, 01.07.2019

--- 3.802 vizitatori unici ---





Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info