Curierul Zilei - Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
 Publicitate pdf
Oinistele din Mioveni, din nou pe podium
(1 vot)
Tuesday, 13 August 2019

Oină

Oinistele din Mioveni, din nou pe podium


Secţia de oină a CS Dacia Mioveni a obţinut în acest weekend două titluri în cadrul Campionatului Naţional de Oină pe plajă pentru junioare I, II şi III. Competiţia a fost organizată la Constanţa, de Federaţia Română de Oină, Ministerul Tineretului şi Sportului şi Comitetul Olimpic Român.


Echipa de junioare II a ocupat la finalul Campionatului locul I la fel ca şi echipa de junioare III, cele două formaţii ale CS Dacia, devenind astfel campioane neţaionale la aceste categorii de vârstă. La competiţie s-au înscris şase echipe: CS Dacia Mioveni, Spicu Horia, CSM Progresul Băileşti, CS Energia Râmnicelu, CS Someşul Caseiu şi CS Politehnica Cuj. Antrenorul echipelor din Mioveni este Dumitru Tea. "Sunt două titluri importante pentru clubul nostru. Am asigurat toate condiţiile de cazare şi masă pentru echipe, iar rezultate sunt foarte bune şi ele fac din secţia de oină una reprezentativă pentru clubul nostru" spunea preşedintele clubului Dacia Mioveni 2012, Adrian Ştefan.
S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 198

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Evenimente
"1912: Alaska devine teritoriu al Statelor Unite." Asa sa fie oare ?! Nu prea cred, a fost mai devreme.
25/08/19 11:48 Mai mult...

Jandarmii au făcut o familie fericită
au facut o fam fericita,si alte zeci de fam. le a nenorocit...gabori asasini
25/08/19 09:46 Mai mult...

Vintilă a preluat FCSB
Tinere Vintila,rau imi pare de tine dar ti-ai facut-o cu mana ta...sa accepti conditii pe care alti antrenori cu "ouale ...
24/08/19 18:18 Mai mult...

Vintilă a preluat FCSB
Vintila a facut parte din ultima generatie care a promovat di B si a ajuns in cupa uefa ultima performanta . VINTILA,CRI...
24/08/19 08:39 Mai mult...

Vintilă a preluat FCSB
Acest Vintila ar fi trbuit sa fie antrenorul Argesului nu Dica care a pus antrenor la copii o ruda din Mioveni Enache pl...
24/08/19 08:12 Mai mult...

Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Marţi, 20.08.2019

--- 9.253 vizitatori unici ---

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info