Curierul Zilei - 5 juniori la Mioveni şi FC Argeş
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow 5 juniori la Mioveni şi FC Argeş
 Publicitate pdf
5 juniori la Mioveni şi FC Argeş
(1 vot)
Thursday, 24 October 2019

În ultimele două etape au evoluat câte 54 de jucători Under 20

5 juniori la Mioveni şi FC Argeş


La finalul etapelor din Liga 2 Casa Pariurilor, site-ul frf.ro analizează prestaţiile tinerilor fotbalişti. În ediţia 2019-2020 a competiţiei, cluburile vor folosi pe durata întregii partide doi jucători Under 20. Sunt eligibili fotbaliştii născuţi începând cu 1 ianuarie 2000.

În etapa 12, cea intermediară disputată la mijlocul săptămânii trecute, au evoluat 54 de jucători U20: 43 dintre ei au fost titulari, iar 34 integralişti. Alexandru Stoica (Farul Constanţa 1920) şi Alexandru Pop (”U” Cluj), cu o „dublă”, sunt marcatorii U20 din această rundă. În etapa 13, numărul jucătorilor U20 utilizaţi a rămas neschimbat, 54: 42 dintre ei au început meciurile ca titulari, iar 33 au evoluat toate cele 90 de minute. Nu mai puţin de 7 goluri au fost reuşite de tineri fotbalişti în această rundă: Haită (Turris-Oltul), Rasoveanu (Pandurii Lignitul), Chera (Ripensia) – două, Răducan (Daco-Getica), Dican (”U” Cluj) şi Daniel Toma (Farul).

Etapa 12

l Farul Constanţa 1920 – Universitatea Cluj 3-2
Au marcat: Viorel Lică (20, 61), Alexandru Ionuţ Stoica (35) / Alexandru Mihai Pop (5, 56)
Farul: D. Toma (integralist), Al. Ionuț Stoica (integralist)
”U” Cluj: Telcean (titular, 75 de minute), Dican (din minutul 75), Al. M. Pop (integralist)
l CS Mioveni – Sportul Snagov 2-1
Au marcat: Adrian Hergheligiu (58), Marian Anghelina (89) / Adrian Stoica (77)
Mioveni: Rob. Ghiţă (integralist), M. Şerban (integralist), Işfan (din minutul 74)
Snagov: Micle (integralist), Mocioacă (integralist), Mirică (din minutul 62)
l Pandurii Lignitul – Ripensia Timişoara 0-0
Pandurii: Bg. Vişan (integralist), Rasoveanu (titular, 78 de minute), Nichifor (din minutul 78)
Ripensia: Şt. Dobre (integralist), Chera (integralist)
l Daco-Getica – AFK Csikszereda 0-1
A marcat: Adrian Majzik (15)
Daco-Getica: Radu Şt. Zamfir (titular, 45 de minute), Puţaru (integralist), Jica (integralist), Plumbuitu (din minutul 68), Rob. Neacşu (integralist), Gab. Răducan (integralist)
Csikszereda: Casiadi Bako (integralist), Becze (titular, 72 de minute), M. Corbu (din minutul 72)
l Concordia Chiajna – Dunărea Călăraşi 1-0
A marcat: Bilal Bari (81)
Chiajna: Stănică (integralist), Ciucureanu (integralist)
Dunărea: Sabangeanu (integralist), Gab. Toma (titular, 62 de minute), Marrone (din minutul 62)
l ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti 1-1
Au marcat: Mircea Axente (32) / Claudiu Herea (36–pen.)
ASU Politehnica: Jurj (integralist), C. Popescu (titular, 75 de minute), D. Radu (din minutul 75)
Metaloglobus: Stoianovici (titular, 86 de minute), Ed. Vraciu (din minutul 86), Duminică (integralist)
l CSM Reşiţa – Gloria Buzău 2-1
Au marcat: Cristian Danci (28), Marius Coman (90+1) / Valentin Munteanu (58)
CSM Reşiţa: Ehmann (integralist), Dat (integralist)
Gloria Buzău: Nedelea (integralist), Tucaliuc (titular, 89 de minute), Vîlsan (din minutul 89)
l Viitorul Pandurii – Fotbal Club Argeş 2-1
Au marcat: Alexandru Bădăuţă (4), Vlad Rusu (65) / Andrei Blejdea (55)
Viitorul Pandurii: Dunca (integralist), Gîrbiță (integralist)
Fotbal Club Argeş: Ducan (integralist), Dănescu (integralist)
l Fotbal Club Rapid – FC Petrolul Ploieşti 1-0
A marcat: Bogdan Manole (80)
Fotbal Club Rapid: Al. Tătaru (integralist), Sefer (integralist)
FC Petrolul Ploieşti: Manolache (integralist), Ţicu (integralist)
l Turris-Oltul Turnu Măgurele – UTA Arad 1-1
Au marcat: Sergiu Negruţ (77) / Ciprian Rus (54)
Turris-Oltul: I. Rus (integralist), Haită (integralist)
UTA Arad: And. Rus (integralist), Oroian (titular, 90+1 minute), Hrezdac (din minutul 90+1)
Etapa 13
l SCM Gloria Buzău – Viitorul Pandurii 0-0
Gloria Buzău: Vîlsan (titular, 58 de minute), Matei Constantinescu (din minutul 58), Tucaliuc (integralist)
Viitorul Pandurii: Dunca (integralist), Gîrbiţă (titular, 90 de minute), Porumb (din minutul 90)
l Metaloglobus Bucureşti – CSM Reşiţa 1-0
A marcat: Claudiu Herea (90+1-pen.)
Metaloglobus: Ciubotaru (integralist), Ed. Vraciu (titular, 81 de minute), Duminică (din minutul 81)
Reşiţa: Ehmann (integralist), Dat (titular, 75 de minute), Alin Lazăr (din minutul 75)
l Dunărea Călăraşi – Turris-Oltul Turnu Măgurele 3-2
Au marcat: Bogdan Șandru (2-pen.), Bogdan Rusu (7, 32) / Silviu Pană (50-pen.), Florin Haită (70)
Dunărea: Al. Sîrbu (integralist), Marrone (integralist), Gab. Toma (din minutul 90)
Turris-Oltul: Duțu (integralist), Haită (integralist)
l Sportul Snagov – Pandurii Lignitul 3-2
Au marcat: Adrian Stoica (29), Cosmin Novac (33), Cristian Poştoarcă (68) / Ovidiu Rasoveanu (20), Yuefeng Lu (47)
Snagov: Micle (integralist), Mocioacă (integralist)
Pandurii Lignitul: Bg. Vişan (integralist), R. Filip (din minutul 85), Rasoveanu (integralist)
l FC Petrolul Ploieşti – Concordia Chiajna 3-0
Au marcat: Sergiu Arnăutu (61, 90), Bogdan Gavrilă (67)
FC Petrolul Ploieşti: Manolache (integralist), Ţicu (integralist)
Chiajna: Paliu (integralist), Ciucureanu (integralist)
l AFK Csikszereda – Fotbal Club Rapid 1-0
A marcat: Adrian Majzik (81-pen.)
Csikszereda: Casiadi Bako (integralist), Becze (titular, 75 de minute), Bara (din minutul 75)
Fotbal Club Rapid: G. Creţu (titular, 45 de minute), Pănoiu (din minutul 46), Sefer (integralist)
l Ripensia Timişoara – Daco-Getica 7-2
Au marcat: Albert Voinea (26, 78, 80), Vlad Chera (29, 76), Claudiu Apro (52, 70) / Gabriel Răducan (11), Gabriel Socaci (90+1)
Ripensia: Şt. Dobre (integralist), T. Călin (din minutul 72), Chera (integralist)
Daco-Getica: Radu Şt. Zamfir (titular, 45 de minute), D. Negoescu (din minutul 46), Jica (integralist), Rob. Neacşu (integralist), Gab. Răducan (integralist)
l UTA Arad – ASU Politehnica Timişoara 1-0
A marcat: Ciprian Rus (49)
UTA Arad: Miculescu (integralist), Isac (integralist)
ASU Politehnica: Jurj (integralist), C. Popescu (integralist)
l Universitatea Cluj – CS Mioveni 2-2
Au marcat: Dorin Goga (52-pen.), Victor Dican (85) / Valentin Coşereanu (6), Marian Anghelina (78)
”U” Cluj: Telcean (titular, 45 de minute), Dican (din minutul 46), Al. M. Pop (integralist)
Mioveni: Rob. Ghiţă (integralist), Cioargă (titular, 67 de minute), Işfan (din minutul 67)
l Fotbal Club Argeş – Farul Constanţa 1920 2-2
Au marcat: Andrei Blejdea (12), Marius Alexe (81) / Al. Iulian Stoica (66), Daniel Toma (75)
Fotbal Club Argeş: Ducan (integralist), Dănescu (integralist)
Farul: D. Toma (integralist), Al. Ionuţ Stoica (integralist)

Fotbaliştii U20 din etapa 12 a Ligii 2 Casa Pariurilor, 2019-2020

Portari
Micle (Sportul Snagov / 2001), Şt. Dobre (Ripensia / 2001), Ducan (Fotbal Club Argeş / 2001), Al. Tătaru (Fotbal Club Rapid / 2002), I. Rus (Turris-Oltul / 2000)
Fundaşi
Telcean (Universitatea Cluj / 2001), Rob. Ghiţă (Mioveni / 2000), Mocioacă (Sportul Snagov / 2002), Bg. Vişan (Pandurii Lignitul / 2001), Radu Şt. Zamfir (Daco-Getica / 2001), Puţaru (Daco-Getica / 2000), Jica (Daco-Getica / 2000), Stănică (Concordia Chiajna / 2000), Sabangeanu (Dunărea Călărași / 2000), Jurj (ASU Politehnica / 2000), Stoianovici (Metaloglobus / 2000), Ehmann (CSM Reşiţa / 2000), Nedelea (Gloria Buzău / 2000), Dunca (Viitorul Pandurii / 2000), Dănescu (Fotbal Club Argeş / 2000), Manolache (FC Petrolul Ploieşti / 2000), Ţicu (FC Petrolul Ploieşi / 2000), And. Rus (UTA Arad / 2000)
Mijlocaşi
D. Toma (Farul Constanţa 1920 / 2000), Dican (”U” Cluj / 2000), M. Şerban (Mioveni / 2000), Işfan (Mioveni / 2000), Rasoveanu (Pandurii Lignitul / 2002), Chera (Ripensia / 2000), Plumbuitu (Daco-Getica / 2004), Rob. Neacşu (Daco-Getica / 2000), Casiadi Bako (AFK Csikszereda / 2002), Corbu (AFK Csikszereda / 2002), Ciucureanu (Concordia Chiajna / 2000), Marrone (Dunărea Călăraşi / 2001), Gab. Toma (Dunărea Călăraşi / 2001), C. Popescu (ASU Politehnica / 2001), D. Radu (ASU Politehnica / 2003), Ed. Vraciu (Metaloglobus / 2001), Duminică (Metaloglobus / 2000), Dat (CSM Reşiţa / 2001), Tucaliuc (Gloria Buzău / 2000), Vîlsan (Gloria Buzău / 2000), Gîrbiţă (Viitorul Pandurii / 2000), Sefer (Fotbal Club Rapid / 2000), Haită (Turris-Oltul / 2000), Oroian (UTA Arad / 2001), Hrezdac (UTA Arad / 2001)
Atacanţi
Al. Ionuţ Stoica (Farul Constanţa 1920 / 2000), Al. M. Pop (”U” Cluj / 2000), Mirică (Sportul Snagov / 2001), Nichifor (Pandurii Lignitul / 2000), Gab. Răducan (Daco-Getica / 2000), Becze (AFK Csikszereda / 2000)

Fotbaliştii U20 din etapa 13 a Ligii 2 Casa Pariurilor, 2019-2020

Portari
Duţu (Turris-Oltul / 2000), Micle (Sportul Snagov / 2001), Şt. Dobre (Ripensia / 2001), Ducan (Fotbal Club Argeş / 2001)
Fundaşi
Dunca (Viitorul Pandurii / 2000), Porumb (Viitorul Pandurii / 2000), Ciubotaru (Metaloglobus / 2000), Ehmann (CSM Reșița / 2000), Al. Sîrbu (Dunărea Călăraşi / 2001), Mocioacă (Sportul Snagov / 2002), Bg. Vişan (Pandurii Lignitul / 2001), Manolache (FC Petrolul Ploieşti / 2000), Ţicu (FC Petrolul Ploieşti / 2000), Paliu (Concordia Chiajna / 2000), Radu Şt. Zamfir (Daco-Getica / 2001), Jica (Daco-Getica / 2000), D. Negoescu (Daco-Getica / 2001), Jurj (ASU Politehnica / 2000), Telcean (”U” Cluj / 2001), Rob. Ghiţă (Mioveni / 2000), Dănescu (Fotbal Club Argeş / 2000)
Mijlocaşi
Tucaliuc (Gloria Buzău / 2000), Vîlsan (Gloria Buzău / 2000), Matei Constantinescu (Gloria Buzău / 2000), Gîrbiţă (Viitorul Pandurii / 2000), Ed. Vraciu (Metaloglobus / 2001), Duminică (Metaloglobus / 2000), Dat (CSM Reşiţa / 2001), Alin Lazăr (CSM Reşiţa / 2000), Marrone (Dunărea Călăraşi / 2001), Gab. Toma (Dunărea Călăraşi / 2001), Haită (Turris-Oltul / 2000), Rasoveanu (Pandurii Lignitul / 2002), R. Filip (Pandurii Lignitul / 2002), Ciucureanu (Concordia Chiajna / 2000), Casiadi Bako (AFK Csikszereda / 2002), Sefer (Fotbal Club Rapid / 2000), G. Creţu (Fotbal Club Rapid / 2000), Pănoiu (Fotbal Club Rapid / 2002), T. Călin (Ripensia / 2000), Chera (Ripensia / 2000), Rob. Neacşu (Daco-Getica / 2000), Miculescu (UTA Arad / 2001), Isac (UTA Arad / 2001), C. Popescu (ASU Politehnica / 2001), Dican (”U” Cluj / 2000), Işfan (Mioveni / 2000), Cioargă (Mioveni / 2000), D. Toma (Farul Constanţa 1920 / 2000)
Atacanţi
Becze (AFK Csikszereda / 2000), Bara (AFK Csikszereda / 2000), Gab. Răducan (Daco-Getica / 2000), Al. M. Pop (”U” Cluj / 2000), Al. Ionuţ Stoica (Farul Constanţa 1920 / 2000)

S.M.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code


Vizualizari: 658

Comentarii (1)
Scris de nicusor in 24-10-2019 10:16 - Vizitator
 
 
cu precizarea ca juniorii de la fc arges sunt cei mai slabi din liga a 2 a! sunt vai mamicutza lor! astia pacalesc fotbalul de cand s au apucat de el!
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Program nou pentru colectarea deşeurilor reciclabile
Care sac cu deseuri reciclabile? Contrar miciunilor cu care a umplut presa locala primarul Pinocchio Georgescu, in cart...
12/11/19 14:59 Mai mult...

În ziua votului, poporul este Dumnezeu şi poate face ce vr...
Dacă a fost cal,a obținut acces în turul 2 ! Dacă era vacă 😂😂😂,obținea acces în turul de anul trecut!
12/11/19 12:43 Mai mult...

Localii îi vor ridica maşina abandonată!
Dar Dacia vicelui Zidaru pe cand,ca ocupa un loc de parcare pe str.Exercitiu? Poate ca avenit vremea ...
12/11/19 07:15 Mai mult...

În ziua votului, poporul este Dumnezeu şi poate face ce vr...
Mai "mancam" litere la tastare. Scuze! ADVERSITATE s. 1. ostilitate, potrivnicie, vitregie, vrăjmășie. (~ acelui ve...
11/11/19 18:02 Mai mult...

În ziua votului, poporul este Dumnezeu şi poate face ce vr...
AVERSIÚNE, aversiuni, s. f. Sentiment de dezgust sau de antipatie profundă față de cineva ori de ceva. [Pr.: -si-u-]...
11/11/19 16:03 Mai mult...

Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zi record

Joi, 3.10.2019

--- 3.231 vizitatori unici ---





 
Flag Counter


PRchecker.info