PRIMA PAGINA arrow RUBRICI arrow Sport arrow „Bucuros de joc, trist de rezultat!“
 Publicitate pdf
„Bucuros de joc, trist de rezultat!“
Tuesday, 19 November 2019

Antrenorul lui CS Mioveni, Marius Stoica, după remiza de la Chiajna

CS Mioveni s-a întors cu un punct din deplasarea de la Chiajna, însă la capătul unui joc în care argeşenii au dominat şi meritau mai mult. Galben-verzii au deschis scorul în minutul 15 , dar au fost egalaţi la scurt timp şi chiar dacă şi-au mai creat până la final multe faze de poartă nu au reuşit să mai schimbe tabela.

Antrenorul echipei din Mioveni, Marius Stoica era bucuros la finalul jocului de evoluţia echipei, dar totodată trist de rezultatul scos. "Reacţia jucătorilor a fost foarte bună după jocul cu Rapid. Am avut multe situaţii de gol, am controlat jocul atât în prima cât şi în a doua repriză. Am luat şi o opţiune pentru victorie în minutul 15, marcând acel gol.... Au mai fost şi alte 2-3 situaţii de a marca după gol... Dar a venit o neatenţie şi am luat acel gol... Sunt bucuros de joc, dar trist că nu am luat cele 3 puncte. În repriza a doua am avut alte două situaţii bune de marcat, am prins adversarul descoperit, dar care a avut un portar, Greab în zi bună. Am avut o evoluţie bună şi ne-am dorit foarte mult să câştigăm, dar nu am reuşit. Mi-aş dori ca la faza de finalizare jucătorii să fie mai atenţi, să marcăm mai mult! M-am bucurat că jocul a fost consistent şi am avut o atitudine bună, în faţa unui adversar bun, chiar foarte bun pentru nivelul Ligii a  II-a. Concordia este o echipă greu de bătut pe terenul propriu. Una peste alta, am câştigat un punct şi trebuie să scoatem cât de mult putem în etapele următoare, ca să rămânem aici sus în clasament. Am muncit enorm de mult pentru a ajunge în această situaţie!" ne-a declarat antrenorul Mioveniului, Marius Stoica. Antrenorul echipei din Mioveni, Marius Stoica era bucuros la finalul jocului de evoluţia echipei, dar totodată trist de rezultatul scos.