Curierul Zilei - Au renunţat la Avramov
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow Au renunţat la Avramov
 Publicitate pdf
Au renunţat la Avramov
(0 voturi)
Monday, 13 January 2020

Baschet

Au renunţat la Avramov

Cu câteva zile înainte de meciul de campionat cu CSU Sibiu, conducerea BCM U FC Argeş Piteşti a renunţat la bulgarul Boyhidar Avramov. Anunţul a fost făcut pe site-ul oficial al grupării din Trivale: „Începând cu data de 9 ianuarie, Bozhidar Avramov nu mai este jucătorul echipei noastre. BCM U Piteşti îi mulţumeşte internaţionalului bulgar pentru perioada petrecută în Trivale şi îi urează acestuia mult succes în cariera sa!“.

Bishop a revenit la Piteşti

BCM U FC Argeş este una dintre cele mai active echipe pe piaţa transferurilor. Oficialii echipei din Trivale au anunţat legitimarea lui Tony Bishop, baschetbalist care a evoluat la Piteşti şi în sezonul precedent: „Unul dintre cei mai importanţi jucători ai sezonului precedent, Tony Bishop a semnat, în urmă cu puţin timp, o nouă înţelegere cu BCM U Piteşti. În această ediţie competiţională, internaţionalul panamez a evoluat în prima ligă din Polonia. El soseşte de la PGE Spojnia Stargrad. Bishop este pregătit să ofere noi momente spectaculoase la Sala Sporturilor. Welkome back, Tony!“ a fost mesajul postat de oficialii BCM U FC Argeş.

Tasic şi-a reziliat contractul

Meciul de sâmbătă seară cu CSU Sibiu a fost ultimul pentru sârbul Danilo Tasic în tricoul alb-violet. Conducerea grupării din Trivale a decis să rezilieze contractul dintre cele două părţi pe cale amiabilă: „Începând cu data de 12 ianuarie, Danilo Tasic nu mai face parte din lotul echipei noastre. Clubul a ajuns la o înţelegere, pe cale amiabilă cu jucătorul, de a încheia contractul. Danilo urmează să evolueze într-un alt campionat al Europei. Pe această cale, îi mulţumim pivotului sârb pentru meciurile bune făcute în echipamentul alb-violet, pentru profesionalismul de care a dat dovadă şi îi urăm mult succes în cariera sa!“ a fost anunţul făcut de BCM U Piteşti. În locul lui Danilo Tasic, oficialii grupării din Trivale l-au readus la echipă pe panamezul Tony Bishop.
M.D.

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 345

Fii primul care comenteaza articolul

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 


embedgooglemap.net
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
 
CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului


Comentarii

Carnea de curcan cu aviara a ajuns şi în Argeş!
De ce nu spuneti si unitatea ??? Asa aveti grija de consumatori ?? aveti ,,grija" mai mult de distribuitori/vanzatori !...
23/01/20 17:07 Mai mult...

Antrenorii trimişi la cursuri!
Poti sa ai AAAAA+++++ daca baschet nu ai jucat in viata ta ce sa le spui tu jucatorilor!!!!!!?????!!!! Omul nu simte nim...
23/01/20 16:42 Mai mult...

Romeo e golan, iar Julieta e iar însărcinată
Romania este tara NATO,ma intreb cu CE sa participam la misiuni Internationale daca nu avem avioane?Cu bate?Mig- urile s...
23/01/20 16:39 Mai mult...

Primarul Georgescu, bunic!
Am nascut la Mioveni si stiu : pt ca dr Pahontu este începător și,pt siguranță, așteaptă să vină un medic mai ...
23/01/20 14:22 Mai mult...

Romeo e golan, iar Julieta e iar însărcinată
Ca bine zicea un comentator : « ce buna era cenzura… » Daca ar mai fi existat poate ca am fi fost scutiti sa mai cit...
23/01/20 10:50 Mai mult...

Exclusiv
 Prima Pagina Curierul Zilei
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fii reporter!

Zi record

Marţi, 14.01.2020

--- 3.288 vizitatori unici ---

 
Flag Counter


PRchecker.info