Curierul Zilei - Începe Liga Centrick-Curierul
PRIMA PAGINA arrow campanii arrow Liga Centrick arrow Începe Liga Centrick-Curierul

*** Locuinţă distrusă de foc, la Boteni      *** Se recalculează pensiile anticipate parţiale      *** Elevii s-au plîns de dificultatea temelor      *** 978 de piteşteni primesc ajutor de încălzire      *** Contract pentru reabilitarea străzii Dîrzului      *** Pregătirile de 1 Decembrie, aproape de final      *** Este focar de varicelă la Şcoala 19!      *** Patron şi angajaţi, răniţi      *** Percheziţii la puşcărie      *** Afacerist acuzat de ultraj      *** Şapera şi Corpodean înfruntă Italia şi Olanda!      *** Penalti refuzat Mioveniului!      *** Liga a IV-a, etapa 13      *** Liga Campionilor, etapa 5      *** „Cel mai frumos copil din Argeş“!      *** Fuego, în spectacol la Davila!      *** Două premii pentru trupa Starfix!     

 
Începe Liga Centrick-Curierul Imprimare E-mail
(2 voturi)
vineri, 09 octombrie 2009

 Începe Liga Centrick-Curierul

Curierul zilei şi Clubul Centrick au lansat o provocare tuturor piteştenilor care joacã fotbal pe teren sintetic. Astfel, s-a organizat şi va debuta Liga Centrick - Curierul, cel mai tare campionat de fotbal pe teren sintetic. Campionatul are şi premii pe mãsurã! Astfel, echipa cîştigãtoare va primi nu mai puţin de 2.000 de lei, plus premii de la Carlsberg şi Bristot, echipa care va ocupa locul II va încasa 1.000 de lei, plus premii de la Carlsberg şi Bristot, iar cea de pe locul III, 500 de lei, plus premii de la Carlsberg şi Bristot. Meciurile se vor desfãşura la baza sportivã de la Geamãna (str. Principalã nr. 145, la 500 m de Tg. Sãptãmînal) şi vor fi conduse de arbitri calificaţi. Faza grupelor este programatã sã se desfãşoare pe 10 - 11 şi 17 - 18 octombrie (sîmbãtã şi duminicã), iar faza superioarã, inclusiv finalele, pe 24 şi 25 octombrie (sîmbãtã şi duminicã, week-endul urmãtor). Ieri, în prezenţa delegaţilor fiecãrei echipe s-a tras la sorţi componenţa grupelorşi s-a fãcut programarea meciurilor. Primele partide vor avea loc chiar astãzi, din cauza unor probleme pe care echipele le au.

 

Regulament de participare

Meciurile se vor disputa pe durata a douã reprize a cîte 20 de minute, cu pauzã între ele de 5 minute.
În caz de neprezentare a unei echipe, se aşteaptã 15 minute faţã de ora la care este programatã partida, dupã care meciul va fi dat cîştigat de adversari cu 3-0.
Cartonaşele galbene se vor plãti cu 5 lei unul, iar cele roşii, cu 10 lei unul.
La douã galbene într-un meci, jucãtorul respectiv este eliminat, însã poate fi înlocuit cu alt jucãtor, dupã 5 minute de la primirea sancţiunii.
Cartonaşele galbene nu se reporteazã de la meci la meci şi nici cele roşii (jucãtorul eliminat într-un meci poate juca în urmãtorul).
Schimbãrile sînt nelimitate, dar ele se efectueazã doar atunci cînd jocul este oprit (fault, aut, henţ, corner...).
Portarul poate reţine cu mîna mingea primitã de la coechipieri.
Portarul nu poate reţine mingea în mîini mai mult de 7 secunde, altfel se va sancţiona echipa respectivã cu fault din interiorul careului.
La faulturi, distanţa pe care trebuie sã o ia zidul este de 3 m.
Jucãtorii nu au voie sã joace cu ghete cu crampoane, nu au voie sã poarte lanţuri, brãţãri sau obiecte ascuţite.
În caz de scandal, echipa care l-a provocat va pierde meciul respectiv cu 3-0.
Asistenţa medicalã nu revine în sarcina organizatorilor. Astfel, nu rãspundem de eventualele accidentãri ale jucãtorilor.
Jucãtorii care lovesc arbitrii sau adversarii vor fi eliminaţi, suspendaţi urmãtorul meci, iar echipa lor va pierde jocul respectiv cu 3-0.
Departajarea la stabilirea locurilor finale din grupe se va face dupã urmãtoarele criterii, în aceastã ordine: numãrul de puncte, golaveraj, goluri marcate, meciul direct.
La meciurile eliminatorii, în caz de egalitate, se va juca o reprizã de 10 minute, dupã care se va trece la loviturile de departajare.
Loviturile de departajare se vor executa cîte 3 de fiecare echipã, dupã care, dacã egalitatea persistã, serii de cîte unul.
Fotbaliştii au obligaţia sã vinã la meciuri cu cãrţile de identitate, pentru verificãri şi pentru rezolvarea eventualelor contestaţii.
Contestaţiile vor fi rezolvate de organizatori.
Un jucãtor nu poate evolua decît la o singurã echipã. În caz contrar, echipa a doua unde va juca va fi descalificatã.
Prezenţa este obligatorie la teren cu 30 de minute înainte de ora de start a jocului, pentru verificare.

 

Echipe participante:

Centrick, Troia, Poiana Lacului, Prundu, 6 Martie (Curtea de Argeş), Mudara, Sportis Topoloveni, Smart, Atletic Bradu, Dãnutza, Vulturii Cîmpulung, Internaţional Udeni, Jeolin, Club Scheau, Malmu FF, Atletic Geamãna, Curierul, Liverpul, Dinamo (Banatului), Vulturii lui Dobrin, FC Rolast, Transilvania (Cluj Napoca), Sporting Kris-Flor, Şoimii Patriei, Idroterm Bradu, Barcelona Stîlpeni, Richiţele, Popas Cerbu, Valea Ursului, Atletico Piteşti, Askoll, Sporting Trivale.

Grupa A   
1. SMART
2. 6 MARTIE
3. CURIERUL
4. DÃNUTZA
 
Grupa B
1. RICHIţELE
2. CENTRICK
3. ŞOIMII PATRIEI
4. ATLETIC BRADU
 
Grupa C
1. ASKOLL
2. ATLETICO PITEŞTI
3. SPORTIS
4. TRANSILVANIA
 
Grupa D
1. BARCELONA STÎLPENI
2. VULTURII LUI DOBRIN
3. LIVERPUL
4. PRUNDU TEAM
 
Grupa E
1. POIANA LACULUI
2. MALMU FF
3. DINAMO BANATULUI
4. MUDARA
 
Grupa F
1. ATLETIC GEAMÃNA
2. SPORTING KRIS FLOOR
3. CLUB SCHEAU
4. IDROTERM BRADU
 
Grupa G
1. POPAS CERBU
2. VULTURII CÎMPULUNG
3. INTERNAţIONAL UDENI
4. FC ROLAST
 
Grupa H
1. TROIA
2. JEOLINII
3. VALEA URSULUI
4. SPORTING TRIVALE

 

PROGRAM MECIURI

Vineri 9 octombrie 2009
l ora 18.00 - Meci 26: E2 - E4 MALMU FF - MUDARA
l ora 23.00 - Meci 44: F2 - F3 SPORTING KRISS FLOR - CLUB SCHEAU
l ora 24.00 - Meci 6: C3 - C4 SPORTIS - TRANSILVANIA
Sîmbãtã 10 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 46: G2 - G3 VULTURII CÎMPULUNG - INTERNAÞIONAL UDENI
l ora 11.00 - Meci 2: A3 - A4 CURIERUL - DÃNUTZA
l ora 12.00 - Meci 37: C1 - C4 ASKOLL - TRANSILVANIA
l ora 13.00 - Meci 9: E1 - E2 POIANA LACULUI - MALMU FF
l ora 14.00 - Meci 5: C1 - C2 ASKOLL - ATLETICO PITEŞTI
l ora 15.00 - Meci 28: F2 - F4 SPORTING KRIS FLOR - IDROTERM BRADU
l ora 16.00 - Meci 7: D1 - D2 BARCELONA STÎLPENI - VULTURII LUI DOBRIN
l ora 17.00 - Meci 8: D3 - D4 LIVERPUL - PRUNDU TEAM
l ora 18.00 - Meci 1: A1 - A2 SMART - 6 MARTIE
l ora 19.00 - Meci 10: E3 - E4 DINAMO BANATULUI - MALMU FF
l ora 20.00 - Meci 11: F1 - F2 ATLETIC GEAMÃNA - SPORTING KRIS FLOR
l ora 21.00 - Meci 12: F3 - F4 CLUB SCHEAU - IDROTERM BRADU
Duminicã 11 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 22: ATLETICO PITEŞTI - TRANSILVANIA
l ora 11.00 - Meci 14: G3 - G4 INTERNAÞIONAL - FC ROLAST
l ora 12.00 - Meci 15: H1 - H2 TROIA - JEOLINII
l ora 13.00 - Meci 16: H3 - H4 VALEA URSULUI - SPORTING TRIVALE
l ora 14.00 - Meci 17: A1 - A3 SMART - CURIERUL
l ora 15.00 - Meci 18: A2 - A4 6 MARTIE - DÃNUTZA
l ora 16.00 - Meci 19: B1 - B3 RICHIÞELE - ŞOIMII PATRIEI
l ora 17.00 - Meci 20: B2 - B4 CENTRICK - ATLETIC BRADU
l ora 18.00 - Meci 21: C1 - C3 ASKOLL - SPORTIS
l ora 19.00 - Meci 13: G1 - G2 POPAS CERBU - VULTURII CÎMPULUNG
l ora 20.00 ....................................................................................................
l ora 21.00 - Meci 24: D2 - D4 VULTURII LUI DOBRIN - PRUNDU TEAM
l ora 22.00 - Meci 27: F1 - F3 ATLETIC GEAMÃNA - CLUB SCHEAU
Sîmbãtã 17 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 25: E1 - E3 POIANA LACULUI - DINAMO BANATULUI
l ora 11.00 - Meci 23: D1 - D3 BARCELONA STÎLPENI - LIVERPUL
l ora 12.00 ......................................................................................................
l ora 13.00 ......................................................................................................
l ora 14.00 - Meci 29: G1 - G3 POPAS CERBU - INTERNAÞIONAL UDENI
l ora 15.00 - Meci 32: H2 - H4 JEOLINII - SPORTING TRIVALE
l ora 16.00 - Meci 39: D1 - D4 BARCELONA STÎLPENI - PRUNDU TEAM
l ora 17.00 - Meci 30: G2 - G4 VULTURII CÎMPULUNG - FC ROLAST
l ora 18.00 - Meci 36: B2 - B3 CENTRICK - ŞOIMII PATRIEI
l ora 19.00 - Meci 34: A2 - A3 6 MARTIE - CURIERUL
l ora 20.00 - Meci 35: B1 - B4 RICHIÞELE - ATLETIC BRADU
l ora 21.00 - Meci 33: A1 - A4 SMART - DÃNUTZA
Duminicã 18 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 3: B1 - B2 RICHIÞELE - CENTRICK
l ora 11.00 ...........................................................................................................................
l ora 12.00 - Meci 31: H1 - H3 TROIA - VALEA URSULUI
l ora 13.00 - Meci 40: D2 - D3 VULTURII LUI DOBRIN - LIVERPUL
l ora 14.00 - Meci 41: E1 - E4 POIANA LACULUI - MUDARA
l ora 15.00 - Meci 42: E2 - E3 MALMU FF - DINAMO BANATULUI
l ora 16.00 - Meci 43: F1 - F4 ATLETIC GEAMÃNA - IDROTERM
l ora 17.00 - .........................................................................................................................
l ora 18.00 - Meci 45: G1 - G4 POPAS CERBU - FC ROLAST
l ora 19.00 - Meci 4: B3 - B4 ŞOIMII PATRIEI - ATLETIC BRADU
l ora 20.00 - Meci 47: H1 - H4 TROIA - SPORTING TRIVALE
l ora 21.00 - Meci 48: H2 - H3 JEOLINII - VALEA URSULUI
l ora 22.00 - Meci 38: C2 - C3 ATLETICO PITEŞTI - SPORTIS

 

Faza Superioarã (dupã clasamentul final al grupelor)

Sîmbãtã 24 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 49: A1 - B2 ............................................................................................
l ora 11.00 - Meci 50: A2 - B1 ............................................................................................
l ora 12.00 - Meci 51: C1 - D2 ............................................................................................
l ora 13.00 - Meci 52: C2 - D1 ............................................................................................
l ora 14.00 - Meci 53: E1 - F2 ............................................................................................
l ora 15.00 - Meci 54: E2 - F1 ............................................................................................
l ora 16.00 - Meci 55: G1 - H2 ............................................................................................
l ora 17.00 - Meci 56: G2 - H1 ............................................................................................
Duminicã 25 octombrie 2009
l ora 10.00 - Meci 57: Înving. meci 49 - Înving. meci 53 ..................................................
l ora 11.00 - Meci 58: Înving. meci 50 - Înving. meci 54..................................................
l ora 12.00 - Meci 59: Înving. meci 51 - Înving. meci 55..................................................
l ora 13.00 - Meci 60: Înving. meci 52 - Înving. meci 56..................................................
l ora 14.00 - Meci 61: SEMIFINALA 1 :
            Înving. meci 57 - Înving. meci 58 ..................................................
l ora 15.00 - Meci 62: SEMIFINALA 2:
            Înving. meci 59 - Înving. meci 60..................................................
l ora 17.00 - Meci 63: Finala MICÃ..................................................
l ora 18.00-  MECI DEMONSTRATIV: echipa artiştilor - Curierul
l ora 18.30 - Meci 64: FINALA..................................................
l ora 19.30 FESTIVITATEA DE PREMIERE


Vizualizari: 22481

Comentarii (1)
09-10-2009 07:48
 
TRIVALE
HAI TRIVALE :)
Vizitator
 
eu

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >

 



CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului
 
căutare personalizată

Horoscop zilnic

Google Analytics






















Sfinții zilei

Zi record

Vin, 17.11.2017

--- 5.134 vizitatori unici ---

 
 




 

Ghid TV

Mersul trenurilor

Flag Counter