Curierul Zilei - Alte ştiri pe scurt
PRIMA PAGINA arrow sport arrow stiri sport arrow Alte ştiri pe scurt

*** Cercetătorii, plătiţi cu pînă la 50 de euro pe oră      *** Locuri de joacă reamenajate în Piteşti      *** Perioadă de stagiu pentru absolvenţi      *** Serviciul care se ocupă de probleme transfrontaliere      *** Jefuitoarea Spitalului Judeţean, arestată      *** Liderul revoluţionarilor musceleni, la a doua condamnare      *** Monument, în memoria militarilor morţi      *** Măriuţa 3, accesibilă pentru pescarii de crap!      *** Curiozităţi pescăreşti      *** Mihalcea vrea o nouă victorie      *** Victoria este obligatorie!      *** Ştefăneştiul, la prima victorie din noul sezon      *** Rezultatele din Cupa României      *** Fotbal la TV, în weekend      *** AGAPĂ LITERARĂ ANIVERSARĂ      *** Fragmente din proza lui Marin Ioniţă      *** Filmele săptămînii - 22 - 28 septembrie      *** Mare de oameni la înmormîntarea Paulei Breazu      *** Proiectul EDWARD, susţinut şi de poliţiştii cîmpulungeni

Alte ştiri pe scurt Imprimare E-mail
luni, 11 septembrie 2017

Alte ştiri pe scurt

Liga a III-a, etapa 3: Victorii pentru Bradu şi Mioveni II

Cele două echipe argeşene din Liga a III-a au obţinut, vineri, victorii în campionat, pe propriul teren. Atletic Bradu a învins cu 1-0 pe SC Popeşti Leordeni printr-un gol al lui Din, în timp ce Mioveni II a cîştigat tot cu 1-0 cu Astra II prin reuşita lui Ivan. După aceste victorii, Atletic e pe locul 4, cu 7 puncte, iar Mioveni II, pe locul 8, cu 6 puncte.

Năstăsie, golgheterul Ligii a II-a

Cosmin Năstăsie a devenit sîmbătă golgeterul Ligii a II-a  după ce a marcat două goluri în poarta Ştiinţei Miroslava. Atacantul Mioveniului are 8 reuşite în 7 partide, tot atîtea goluri avînd şi Mediop de la Ripensia Timişoara. Năstăsie a marcat: două goluri cu Afumaţi, trei cu Satu mare, unul cu UTA şi alte două acum.

„E meritul jucătorilor şi al lui Florin Marin!“

Adrian Mihalcea a fost sincer la finalul partidei şi a declarat că el nu are nici un merit în victoria obţinută de echipă. „Nu cred că am vreun merit la această victorie. În două zile nu puteam să schimb eu multe. Meritul este în totalitate al jucătorilor şi al lui Florin Marin. Am văzut automatisme şi relaţii de joc pe care eu în două zile nu puteam să le antrennez“, a spus Mihalcea.

Florescu, gol şi două pase de gol

Eduard Florescu a făcut un joc foarte bun sîmbătă. Mijlocaşul care este şi junior a pasat la primele două goluri ale echipei, apoi a pornit combinaţia din care s-a marcat golul trei. Într-un final, Florescu şi-a încununat evoluţia şi cu un gol, el marcînd la începutul reprizei secunde. Florescu a fost schimbat în minutul 71 cu Ene, atacantul marcînd şi el un gol.

A folosit 5 juniori

Şi Adrian Mihalcea s-a declarat un adept al promovării tinerilor. Antrenorul a folosit în acest meci 5 juniori. Astfel, tehnicianul a început meciul cu Tirică, Pirtea şi Florescu, iar după pauză, i-a mai introdus pe teren şi pe Iamandi şi Rareş Lazăr. Toţi 5 juniori au ieşit în evidenţă şi au făcut un meci foarte bun.

Schimbări terminate la pauză

Antrenorul oaspeţilor a încercat să schimbe din mers lucrurile în echipa sa atunci cînd scorul căpăta proporţii. Acesta a efectuat încă din minutul 28 două schimbări, Căinari şi Nemţanu luîndu-le locul lui Săvoaia şi Taciuc. Apoi, la pauză, atacantul marin a intrat şi el în locul lui Sandu. Această ultimă schimabre s-a dovedit a fi benefică, Marin marcînd golul de onoare.