Curierul Zilei - În tur am condus cu 1-0, iar Tirică a ajuns la spital
PRIMA PAGINA arrow sport arrow stiri sport arrow În tur am condus cu 1-0, iar Tirică a ajuns la spital

*** „Moş Crăciun muzical pe clape!“     *** Gală vieneză la Filarmonica Piteşti     *** Copiii confecţionează decoraţiuni     *** La Mioveni a fost dezvelit bustul lui Stroe      *** A început bătălia taloanelor!     *** Temele pentru elevi, prea multe şi obositoare     ***Rămas bun, Majestate!     *** Maşina criminaliştilor, aruncată în şanţ     *** Au scăpat din accident pe Mateiaş     *** I-a explodat butelia în faţă     *** Duster răsturnat de Super Nova     *** Ce fac colegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** Piteştenii fac legea la Cupa Campionilor României     *** Chiţa şi Dică, faţă în faţă cu Mircea Lucescu     *** Glinţă, bronz la Europene!    *** Ionuţ Peleu, kaiacistul numărul 1 al Argeşului!     *** Grupă accesibilă pentru fotbaliştii tricolori!

În tur am condus cu 1-0, iar Tirică a ajuns la spital Imprimare E-mail
vineri, 08 decembrie 2017

În tur am condus cu 1-0, iar Tirică a ajuns la spital

Meciul tur cu Dunărea Călăraşi s-a disputat astă-vară şi s-a terminat 1-1. Mioveniul a condus însă cu 1-0 printr-un gol marcat de Rădescu  în minutul 43, însă a fost egalată în prelungirile primei reprize, după un gol din lovitură liberă marcat de Kanda. Autorul golului argeşenilor a intrat pe teren în minutul 18, în locul lui Ayza care a suferit o entorsă la genunchi la o contră la balon. Accidentarea l-a ţinut pe margine o bună perioadă de timp. Cu 7 minute înainte de finalul primei reprize, Andrei Tirică a suferit şi el o comoţie după ce a fost lovit cu mingea puternic în cap, în zid, la o lovitură liberă. Tirică a fost luat cu targa de pe teren, suit în salvare şi dus apoi direct la Spitalul din Călăraşi. S-a întors însă pînă la finalul meciului şi s-a alăturat echipei. În locul lui Tirică a intrat Traşcu. Antrenorul Mioveniului a fost la acel meci Florin Marin, iar remiza a fost prima echipei din noul sezon.