Curierul Zilei - Liga 1
 

*** Apă cu bacterii în trei comune!     *** Sîntem campioni la mame sub 15 ani!     *** PASTILA de UMOR      *** Cursurile pietei valutare     *** Ursul a mîncat oaia omului     *** Turist de 22 de ani, mort de frig     *** A căzut în cap, pe casa scării      *** A nins pe Transfăgărăşan      *** Imnul Centenarului pe acorduri de pian!     *** Concert de pian pentru 4 mîini     *** Pasionalul tango, la Davila     *** 6 medalii la Campionatul Naţional     *** „Putem obţine o medalie în acest sezon“     *** Începe Memorialul Ziguli     *** Bogdan Cuzma a cîştigat Trofeul Câmpulung Muscel 2018     *** Cupa Romaniei Faza pe judeţ      *** Învinşi în deplasarea de la Horezu     *** Vor calificare în optimi!     *** Fost antrenor al Mioveniului, la Dinamo    

 
Liga 1 Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 13 septembrie 2018

Liga 1

Etapa 8
l 14.09, 18:00: Concordia - Sepsi OSK    
l 14.09, 21:00: Dinamo - Astra    
l 15.09, 15:00: Dunărea Călăraşi - FC Botoşani    
l 15.09, 21:00: Gaz Metan - CS  U Craiova    
l 16.09, 18:00: FC Voluntari     - Poli Iaşi    
l 16.09, 21:00. CFR Cluj- FCSB    
l 17.09, 21:00: Viitorul -FC Hermannstadt
CLASAMENT
1. FCSB    7    4    2    1    18-8        14
2. CFR Cluj    7    3    3    1    9-6        12
3. U Craiova    7    3    2    2    13-6        11
4. Astra    7    2    5    0    8-4        11
5. Sepsi OSK    7    3    2    2    6-4        11
6. Gaz Metan    7    3    2    2    8-9        11
7. Viitorul    7    3    1    3    8-8        10
8. Dinamo    7    3    1    3    11-14    10
9. Dunărea Călăraşi    7    2    3    2    6-6        9
10. FC Botoşani    7    1    5    1    9-8        8
11. Poli Iaşi    7    2    2    3    6-11        8
12. FC Hermannstadt    7    2    1    4    7-8        7
13. Concordia    7    2    1    4    6-11        7
14. FC Voluntari    7    0    2    5    4-16        2

Liga 2
Etapa 6
l Chindia Târgovişte - CS Mioveni                0-2
l Luceafărul Oradea - UTA Arad                0-1
l Academica Clinceni - ACS Poli Timişoara        1-0
l Sportul Snagov - Ripensia Timişoara            1-1
l CS Baloteşti - Dacia Unirea Brăila                2-2
l Metaloglobus Bucureşti - Daco-Getica Bucureşti    2-3
l Energeticianul - Petrolul Ploieşti                0-3
l Pandurii Târgu Jiu - SSC Farul Constanţa        5-3
l ASU Politehnica Timişoara - FC Argeş            2-3
l Universitatea Cluj - Aerostar Bacău                3-2
CLASAMENT
1. Academica Clinceni    6    5    0    1    21-3        15   
2. Sportul Snagov    6    4    2    0    10-2        14   
3. UTA Arad    6    4    1    1    10-5        13   
4. CS Mioveni    6    4    0    2    12-5        12   
5. U Cluj    6    4    0    2    11-5        12   
6. FC Argeş    6    3    3    0    9-4            12   
7. Pandurii Târgu Jiu    6    3    2    1    12-8        11   
8. Petrolul Ploieşti    5    3    1    1    8-2            10   
9. Chindia Târgovişte    5    3    1    1    6-4            10   
10. ACS Energeticianul    6    3    1    2    10-10        10   
11. Daco-Getica     6    2    2    2    9-13        8   
12. ASU Poli Timişoara    6    2    1    3    6-7            7   
13. Farul Constanţa    6    2    0    4    12-15        6   
14. Ripensia Timişoara    6    1    2    3    8-12        5   
15. Luceafărul Oradea    6    1    2    3    6-11        5   
16. ACS Poli Timişoara    6    1    1    4    8-16        4   
17. Metaloglobus     6    1    1    4    4-13        4   
18. Dacia Unirea Brăila    6    0    3    3    5-16        3   
19. CS Baloteşti    6    0    2    4    3-13        2   
20. Aerostar Bacău    6    0    1    5    7-13        1

Liga 3
Etapa 3
l FC Voluntari 2 - Municipal Braşov    0-3
l CSM Alexandria - Flacăra Moreni    2-0
l Flacăra Horezu - Viitorul Domneşti    4-1
l ACSO Filiaşi - U Craiova 1948 CS 2    2-1
l U Craiova 1948 SA - FC Pucioasa    0-0
l AFC Astra 2 - AFC Hermannstadt II        
l Unirea Bascov - Sporting Roşiori    3-0
l Turris Turnu Măgurele - Atletic Bradu    1-0
CLASAMENT
1. CSM Alexandria    3    2    1    0    10-2        7       
2. Turris Turnu Măgurele    3    2    1    0    9-1        7   
3. U Craiova 1948 SA    3    2    1    0    6-1        7   
4. Municipal Braşov    3    2    0    1    5-3        6   
5. FC Voluntari II    3    2    0    1    3-4        6   
6. Flacăra Horezu    3    1    2    0    5-2        5   
7. Unirea Bascov    3    1    2    0    4-1        5   
8. FC Pucioasa    3    1    1    1    3-2        4   
9. AFC Astra II    2    1    1    0    3-2        4   
10. ACSO Filiaşi    3    1    1    1    3-4        4   
11. AFC Hermannstadt II    2    0    2    0    3-3        2   
12. U Craiova 1948 CS II    3    0    2    1    3-4        2   
13. Flacăra Moreni    3    0    1    2    1-4        1   
14. Sporting Roşiori    3    0    1    2    1-5        1   
15. Atletic Bradu    3    0    0    3    1-6        0   
16. Viitorul Domneşti    3    0    0    3    1-17        0

Liga 4
Etapa 3
l A S Poiana Lacului - C S C Suseni           6 - 2 (4-1)
l A C S Juventus 1992 Bascov - C S Sporting
Piteşti                      1 - 3 (1-2)
l C S Mioveni II - A S Băiculeşti                   1 - 3 (1-0)
l A C S Costeşti - a stat
l A C S Gloria Berevoeşti - A S Viitorul Ştefăneşti 2007                     4 - 3 (1-2)
l C S Real Bradu - A S Colibaşi                    3 - 0 (1-0)
l A S Voinţa Budeasa - C S DLR Piteşti      1 - 1 (0-1)
l A C S Basarabi Curtea de Argeş - A C S Victoria Buzoieşti                        0 - 3 (0-1)
CLASAMENT
1. C S Real Bradu    3    3    0    0    24-0    9p   
2. A S Poiana Lacului    3    2    1    0    17-3    7p   
3. A C S Gloria Berevoeşti    3    2    1    0    9-7    7p   
4. C S Sporting Piteşti    2    2    0    0    6-1    6p   
5. Basarabi Curtea de Argeş    3    2    0    1    4-5    6p   
6. A C S Victoria Buzoieşti    3    1    2    0    5-2    5p   
7. A S Voinţa Budeasa    3    1    1    1    8-5    4p   
8. A S Băiculeşti    2    1    0    1    6-5    3p   
9. A S Colibaşi    3    1    0    2    5-8    3p   
10. C S C Suseni    3    1    0    2    8-13    3p   
11. Juventus 1992 Bascov    3    1    0    2    5-15    3p   
12. C S DLR Piteşti    3    0    2    1    4-5    2p   
13. A C S Costeşti    2    0    1    1    1-14    1p   
14. C S Mioveni II    3    0    0    3    5-11    0p   
15. A S Viitorul Ştefăneşti     3    0    0    3    3-16    0p

Liga V
Seria Nord - Etapa 3
l A S Vulturii Vultureşti - A S Flacăra Boteni  3 - 1 (0-0)
l Partizanul Vlădeşti - Cimentul V. Mare Pravăţ 1 - 2 (1-1)
l A S Lereşti - A S Schitu Goleşti                   2 - 5 (2-2)
l A S Godeni - A S Unirea Bughea de Jos   5 - 1 (1-0)
l A S Petrolul Hîrtieşti - A S Dragoslavele     0 - 1 (0-1)
l C S Rucăr - A S Cetăţeni                            1 - 1 (0-0)
CLASAMENT
1. A S Godeni    3    2    1    0    9-1        7p   
2. A S Vulturii Vultureşti    3    2    0    1    9-7        6p   
3. A S Partizanul Vlădeşti    3    2    0    1    8-6        6p   
4. A S Dragoslavele    3    2    0    1    4-2        6p   
5. A S Lereşti    3    2    0    1    4-5        6p   
6. A S Schitu Goleşti    3    1    2    0    7-4        5p   
7. C S Rucăr    3    1    1    1    9-7        4p   
8. A S Cetăţeni    3    1    1    1    4-7        4p   
9. A S Unirea Bughea de Jos    3    1    0    2    6-9        3p   
10. Cimentul Valea Mare Pravăţ    3    1    0    2    2-6        3p   
11. A S Petrolul Hîrtieşti    3    0    1    2    4-8        1p   
12. A S Flacăra Boteni    3    0    0    3    2-6        0p
Seria Centru 1 - Etapa 3
l A S Răteşti - A S Stejarii Beleţi Negreşti    1 - 4 (1-2)
l A S Oarja 2011 - C S Edilul Piteşti              5 - 1 (0-0)
l Viitorul Lunca Corbului - Flacăra Leordeni 8 - 2 (0-0)
l A S Căteasca - Vulturii Priboieni 2017        3 - 0 (2-0)
l A S Miceşti 2002 - A S Unirea Călineşti      8 - 1 (5-0)
l Unirea Tricolor Şerbăneşti - C S Albota      1 - 6 (0-4)
CLASAMENT
1. A S Oarja 2011    3    3    0    0    14-2        9p   
2. A S Căteasca    3    3    0    0    12-2        9p   
3. A S Viitorul Lunca Corbului    3    2    1    0    12-3        7p   
4. A S Miceşti 2002    3    2    0    1    16-5        6p   
5. C S Albota 2012    3    2    0    1    12-5        6p   
6. A C S Vulturii Priboieni 2017    3    2    0    1    6-3        6p   
7. A S Răteşti    3    2    0    1    9-8        6p   
8. A S Stejarii Beleţi Negreşti    3    1    0    2    4-5        3p   
9. C S Edilul Piteşti    3    0    1    2    2-10        1p   
10. Unirea Tricolor Serbăneşti    3    0    0    3    6-19        0p   
11. A S Unirea Călineşti    3    0    0    3    2-17        0p   
12. A S Flacăra Leordeni    3    0    0    3    5-21        0p
Seria Centru 2 - Etapa 3
l A S Deportivo Mălureni - A S Voinţa Ţiţeşti 2 - 2 (2-1)
l A S Şoimii Tigveni - F C Dănuţ Coman       8 - 0 (2-0)
l A S Drăganu - Juventus 1992 Bascov II      2- 0 (0-0)
l A C S F C Corbi - C S Domneşti                 1 - 1 (0-0)
l A S Rapid Davideşti - FC Star Sport Argeş 3 - 1 (1-1)
l A S Muşăteşti - A S Ciofrîngeni                   1 - 1 (1-0)
CLASAMENT
1. A S Şoimii Tigveni    3    3    0    0    15-0        9p   
2. A S Drăganu    3    3    0    0    12-1        9p   
3. A S Rapid Davideşti    3    3    0    0    12-2        9p   
4. A C S F C Corbi    3    2    1    0    10-4        7p   
5. FC Star Sport Argeş     3    1    1    1    8-7        4p   
6. A S Muşăteşti    3    1    1    1    4-7        4p   
7. A S Ciofrîngeni    3    0    3    0    3-3        3p   
8. A S Deportivo Mălureni    3    0    2    1    3-5        2p   
9. C S Domneşti    3    0    1    2    3-8        1p   
10. A S Voinţa Ţiţeşti    3    0    1    2    2-11        1p
11. Juventus 1992 Bascov II    3    0    0    3    3-13        0p   
12. A C S F C Dănuţ Coman    3    0    0    3    2-16        0p
Seria Sud - Etapa 3
l A S Rapid Piteşti - A S Speranţa Cornăţel 8 - 0 (2-0)
l A S Viitorul Bîrla - A C S Slobozia 2018     6 - 4 (1-1)
l Viitorul Ştefan cel Mare - Energia Stolnici  2 - 1 (1-1)
l A S Căldăraru - A S Progresul Recea        4 - 1 (1-1)
l A S Unirea Hîrseşti - A S Izvoru                  2 - 2 (1-1)
l A C S Steaua Negraşi - A S Miroşi             4 - 1 (1-0)
CLASAMENT
1. A S Viitorul Bîrla    3    2    1    0    12-6        7p   
2. A C S Steaua Negraşi    3    2    1    0    9-4        7p   
3. A S Rapid Piteşti    3    2    0    1    14-5        6p   
4. Viitorul Ştefan cel Mare    3    2    0    1    7-5        6p   
5. A S Căldăraru    3    2    0    1    9-8        6p
6. A S Unirea Hîrseşti    3    1    2    0    5-4        5p   
7. A S Progresul Recea    3    1    1    1    5-7        4p   
8. A S Energia Stolnici    3    1    0    2    6-5        3p   
9. A C S Slobozia 2018    3    1    0    2    10-12    3p   
10. A S Izvoru    3    0    2    1    4-5        2p   
11. A S Miroşi    3    0    1    2    3-9        1p   
12. A S Speranţa Cornăţel    3    0    0    3    1-15        0p
S.Mihai

Vizualizari: 337

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net
 

 

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului



Comentarii

Ursul a mîncat oaia omului
Halal primar si personal din primarie !!! Habar nu au de legislatie !!! Parole, parole, parole ... si mana intinsa dup...
26/09/18 09:15 Mai mult...

15 cîini şi-au găsit familie la Tîrgul de Adopţii
felicitari celor care au adoptat un suflet nevinovat...felicitari si organizatorilor pt initiativa..RESPECT
25/09/18 11:29 Mai mult...

Fost campion naţional la box, contrabandă cu ţigări
Mircea e unul dintre "cei curati';in sensul ca toate afacerile pe care le are,desi toate ilegale,sunt facute fara violen...
24/09/18 10:26 Mai mult...

Învinşi de propriul portar!
Acuma ce sa mai zica Sandoi da vina pe portar dar dupa meciul cuCluj de ce nu la laudat la ce intervenții a avut uite a...
24/09/18 08:10 Mai mult...

Învinşi de propriul portar!
Intuisem infrangerea ce urma la Bacau dupa ce vizionasem cateva zeci de minute din meciul cu U Cluj.Fotbal haotic,la voi...
24/09/18 08:08 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics




































Zi record

Sâmbătă, 08.09.2018

--- 4.387 vizitatori unici ---

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 
 




 

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info