Curierul Zilei - 6 medalii la Cupa României şi Campionatul de Maraton!
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow 6 medalii la Cupa României şi Campionatul de Maraton!

*** Darul din bradul de Crăciun şi cele 30.000 de zile     *** Sfinţii zilei      *** Veşti bune şi fără cheltuieli!     *** PASTILA de UMOR      *** PIFTIE     *** Evenimente 18 decembrie de-a lungul vremii     *** Vin Sărbătorile     *** Scarlatină la Şcoala 3!      *** Ultimele zile pentru a investi în titlurile Centenar      *** Porcii foarte sensibili la ger!     *** Se opreşte curentul la Piteşti     *** Protejarea instalaţiilor de apă pe timpul sezonului rece     *** Sistarea execuţiei lucrărilor de racordare la reţeaua de apă şi de canalizare     *** „Cel mai frumos copil din Argeş“!     *** 33 şcoli închise azi în Argeş     *** Se răceşte vremea      *** TIR-uri blocate şi copaci căzuţi pe şosele     *** A murit la 48 de ani     *** A sfîrşit carbonizat în casă     *** Trei tineri trimişi în judecată pentru furt      *** Sebastian Pribeagu, în top     *** Tentea şi Daroczi, bronz la Cupa Europei!     *** Trofeul Câmpulung, în septembrie!     *** Record Naţional la Mondiale!     *** Campionatul European şi Mondial de handbal pe Digi şi Telekom!     *** Liga 1, Etapa 20     *** Champions League - Optimi     *** Despărţiri amînate     *** Program nou la Europeanul de tineret     *** Record de 4 generaţii doborît de piteşteni!    

 
6 medalii la Cupa României şi Campionatul de Maraton! Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 10 octombrie 2018

Kaiaciştii şi canoiştii argeşeni au încheiat anul în forţă

6 medalii la Cupa României şi Campionatul de Maraton!


Acum cîteva zile pe lacul Bascov s-a desfăşurat Cupa României la Kaiac-Canoe rezervată juniorilor şi Campionatul Naţional de Maraton rezervat seniorilor şi juniorilor. La aceste două întreceri, ultimele din calendarul naţional din 2018 au participat cei mai buni sportivi din ţară. La ambele întreceri, CSM Piteşti a reuşit să urce pe podium. Clubul argeşean a obţinut 6 medalii, dintre care 2 de aur, 2 ade argint şi 2 de bronz.

La Campionatul Naţional piteştenii au cîştigat aurul prin Ştefania Luca care s-a impus în proba de Canoe 1 - 200 m. Tot ea a obţinut şi medalia de argint în proba de Canoe 1-500 m. Medalia de bronz a fost adjudecată de Raul Bratu, Bogdan Vasilache, Andrei Tudosie şi Bogdan Ilie în proba de Canoe 4 - 1000 m. La o zi după terminarea Campionatului Naţional, lacul Bascov a găzduit şi Campionatul Naţional de Maraton pentru seniori şi juniori. La acest concurs, sportivii de la clubul din Ştrand au cîştigat o medalie de aur, una de argint şi una de bronz. Pe prima treaptă a podiumului a urcat echipajul de Canoe 2 juniori -7 km compus din Ştefan Costache şi Alexandru Toma. Medalia de argint a fost cîştigată de Raul Bratu şi Andrei Tudosie în proba de Canoe 2 juniori-10km, în timp ce bronzul a fost adjudecat de Cristian Nicolescu în proba de Kaiac 1 seniori - 20 km. Sportivii piteşteni care au urcat pe podium la cele două competiţii sînt pregătiţi de antrenorii Gheorghe Din, Alexandru Din şi Agoston Siposs.

”Un an bun pentru clubul nostru”

Antrenorul emerit Gheorghe Din, coordonatorul secţiei de kaiac-canoe de la CSM Piteşti este mulţumit de rezultatele sportivilor: “Copii au mers foarte bine la cele două întreceri. Am obţinut 6 medalii, însă întotdeauna este loc de mai bine. Deocamdată, atît am putut. Au fost ultimele două întreceri oficiale din 2018 iar dacă ar fi să fac un scurt bilanţ, pot spune că a fost un an bun pentru secţia de kaiac-canoe a clubului nostru. Am obţinut peste 15 medalii în competiţiile la care am participat şi avem patru sportivi la loturile naţionale. Este vorba de Luca Ştefania, componentă a lotului naţional de tineret şi de Ştefan Costache, Raul Bratu şi Andrei Tudosie. Aşteptările sînt mari şi anul viitor. Ne propunem să cîştigăm în jur de 15 medalii la competiţiile la care vom participa, iar la Campionatele Europene şi Mondiale de juniori şi Tineret, sportiva noastră, Ştefania Luca să urce pe podium”. 
M.Duinea

Vizualizari: 664

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net

Click view
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea CurieruluiComentarii

A murit la 48 de ani
Jegul ala de ce mai este liber acum? Cand are Politia de gand sa-l aresteze? Inca o data se dovedeste faptul ca Politia ...
18/12/18 12:58 Mai mult...

Darul din bradul de Crăciun şi cele 30.000 de zile
Murim in fiecare zi cate putin,de nostalgii,de amintiri,de dor,de nepasare,necredinta.Sa ai sarbatori minunate!.G.M.
18/12/18 10:55 Mai mult...

Doctorul Dan Manu şi academicienii
Multumesc autorului pentru acel comentariu pozitiv. Cat priveste ingaduinta, am mai explicat ca nu poti polemiza cu cine...
17/12/18 13:23 Mai mult...

Locul 1 la finalul turului!
MAI INFORMATI-VA,MIOVENI U 17,NU ESTE SINGURA ECHIPA DIN ARGES CARE ESTE PE PRIMUL LOC IN GRUPA
17/12/18 12:12 Mai mult...

Doctorul Dan Manu şi academicienii
dan manu, un individ cu reflexe comunistoide. in afara de imagine personala, ce altceva castiga argesul? vreun pod, vr...
17/12/18 10:04 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google AnalyticsZi record

Vineri, 23.11.2018

--- 4.141 vizitatori unici ---

 
 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info