Curierul Zilei - Liga 1 Etapa 15
PRIMA PAGINA arrow sport arrow stiri sport arrow Liga 1 Etapa 15

*** Vor bani să îşi crească copiii      *** Proiect de cercetare nucleară la ICN      *** 800 de locuri de muncă în Spania      *** PASTILA de UMOR      *** Pregătiri pentru Festivalul Zavaidoc     *** „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Filmele săptămînii 16-22 noiembrie     *** Braconierii au lăsat maşina şi-au fugit     *** Beat turtă, a căzut în canal      *** S-a oprit cu maşina într-un pod     *** Scandalagiii din Valea Măcelarului, condamnaţi     *** Înlocuiţi carnea cu fasole      *** Copiii cu păduchi la Grădiniţa „Sfînta Maria”     *** Amenzi drastice pentru şoferi      *** 30 lei biletul la meciul cu americanii     *** Liga Naţiunilor     *** După puncte la Timişoara!     *** Naţionala de tineret a SUA vine la Piteşti!     *** Voleibalistele junioare joacă la Braşov      *** Argint pentru Alexandra Olteanu la Braşov     *** Karatiştii din Mioveni, în concurs la Buzău     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Pescuitul şalăului cu peştişori vii    

 
Liga 1 Etapa 15 Imprimare E-mail
(0 voturi)
joi, 08 noiembrie 2018


Liga 1 Etapa 15

Vineri, 9 noiembrie
l CS U Craiova - Sepsi SF Gheorghe      ora 21,00
Sîmbătă, 10 noiembrie
l Astra Giurgiu - Politehnica Iaş      ora 15,00    
l Viitorul - Concordia Chiajna       ora 18,00    
l CFR Cluj - Dunărea Călăraşi      ora 21,00    Duminică, 11 noiembrie
l FC Hermannstadt - FC Botoşani     ora 17,30
l Dinamo - FCSB            ora 21,00    
Luni, 12 noiembrie
l Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari     ora 21,00
CLASAMENT
1. CFR Cluj    14    8    5    1    21-10        29
2. FCSB    14    8    3    3    28-14        27
3. U Craiova    14    7    4    3    26-11        25
4. Viitorul    14    8    1    5    17-15        25
5. Gaz Metan    14    6    4    4    15-17        22
6. Astra    14    5    5    4    16-12        20
7. Sepsi OSK    14    5    4    5    16-14        19
8. Dunărea Călăraşi    14    3    7    4    12-14        16
9. Dinamo    14    4    4    6    14-20        16
10. Concordia    14    4    4    6    10-19        16
11. FC Botoşani    14    3    6    5    18-22        15
12. FC Hermannstadt    14    4    2    8    14-17        14
13. Poli Iaşi    14    4    2    8    11-22        14
14. FC Voluntari    14    1    5    8    14-25        8

Liga 2 - Etapa 16
l CS Mioveni - ACS Dacia Unirea Brăila     (vineri, 9.11, ora 17.00)
l Petrolul Ploieşti - Ripensia Timişoara     (vineri, 9.11, ora 18.00)
l Luceafărul Oradea - Metaloglobus            (sîmbătă,10.11, ora 11.00)
l Energeticianul - CS Baloteşti           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Daco-Getica - Farul Constanţa           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Aerostar Bacău - UTA           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l FC Argeş - ACS Poli Timişoara           (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l Chindia Târgovişte - Pandurii Tg Jiu       (sîmbătă, 10.11, ora 11.00)
l U Cluj - Academica Clinceni          (duminică, 11.11, ora 11.30)
l ASU Poli Timişoara - Sportul Snagov       (luni, 12.11, ora 18.00)
CLASAMENT
1. Chindia Târgovişte    15    11    2    2    34-16        35   
2. Academica Clinceni    15    11    0    4    33-8        33   
3. Sportul Snagov    15    10    3    2    26-12        33   
4. Petrolul Ploieşti    15    10    2    3    32-14        32   
5. AS FC U Cluj    15    9    3    3    34-13        30
6. FC Argeş    15    8    5    2    25-12        29   
7. CS Mioveni    15    8    3    4    25-14        27   
8. UTA Arad    15    7    2    6    25-21        23   
9. Pandurii Târgu Jiu    15    6    3    6    28-22        21   
10. ACS Energeticianul    15    6    3    6    22-19        21   
11. ASU Poli Timişoara    15    6    2    7    14-17        20   
12. Metaloglobus Bucureşti    15    6    2    7    14-27        20   
13. Daco-Getica Bucureşti    15    4    6    5    23-25        18   
14. Aerostar Bacău    15    4    3    8    20-31        15   
15. Luceafărul Oradea    15    4    3    8    18-30        15   
16. Farul Constanţa    15    4    2    9    24-34        14   
17. Ripensia Timişoara    15    3    5    7    18-28        14   
18. CS Baloteşti    15    3    2    10    14-32        11   
19. ACS Poli Timişoara    15    1    2    12    13-36        5   
20. Dacia Unirea Brăila    15    0    5    10    14-45        5

Liga 3
Etapa 11
VIneri, 9 noiembrie
l CS Atletic Bradu      -      ACS Viitorul Domneşti   
l SC FC Voluntari SA II-      CS U Craiova II   
l CSM Alexandria      -      ACS Unirea Bascov   
Sîmbătă, 10 noiembrie
l AS FC Pucioasa      -      CSM Flacăra Moreni   
l Municipal Braşov      -      AFC Hermannstadt II   
l U Craiova       -      CS Sporting Roşiori 2008   
l ACS Flacăra Horezu      -      AFC Astra II
l AFC Turris Tr Măgurele      -      ACSO Filiaşi
CLASAMENT
1. Flacăra Horezu    11    8    2    1    18-4        26   
2. Turris Tr Măgurele    11    6    4    1    19-5        22   
3. Unirea Bascov    11    5    5    1    18-8        20   
4. Municipal Braşov    11    6    2    3    18-14        20   
5. U Craiova 1948 SA    11    5    3    3    16-11        18   
6. FC Voluntari II    11    5    3    3    16-11        18   
7. AFC Astra II    11    5    2    4    20-18        17   
8. ACSO Filiaşi    11    5    2    4    14-14        17   
9. CS U Craiova II    11    4    4    3    27-15        16   
10. FC Pucioasa    11    5    1    5    19-12        16   
11. CSM Alexandria    11    4    2    5    17-14        14   
12. Sporting Roşiori    11    3    3    5    18-20        12   
13. Hermannstadt II    11    3    3    5    18-21        12   
14. Atletic Bradu    11    3    1    7    10-21        10   
15. Flacăra Moreni    11    2    1    8    6-15        7   
16. Viitorul Domneşti    11    0    0    11    4-55        0

Liga IV
Etapa 11
l Juventus Bascov - A S Vointa Budeasa     0 - 4 (0-3)
l C S Mioveni 2 - C S Real Bradu            0 - 4 (0-2)
l A C S Gloria Berevoesti                     a stat
l A S Poiana Lacului - Viitorul Stefanesti       5 - 2 (1-1)
l C S C Suseni - Basarabi Curtea de Arges         3 - 0
l Sporting Pitesti - Victoria Buzoiesti              2 - 0 (1-0)
l A S Baiculesti - C S DLR Pitesti                  2 - 0 (1-0)
l A C S Costesti - A S Colibasi                       3 - 2 (2-1)
CLASAMENT
1. A S Vointa Budeasa    10    7    2    1    39-10    23p   
2. C S Real Bradu    9    7    1    1    38-5         22p   
3. A S Poiana Lacului    10    6    3    1    42-16    21p   
4. C S Sporting Pitesti    10    6    2    2    25-15    20p   
5. A S Colibasi    10    6    0    4    29-21    18p   
6. A C S Victoria Buzoiesti    10    5    3    2    18-11    18p   
7. A S Baiculesti    10    5    1    4    24-19    16p   
8. C S DLR Pitesti    10    4    4    2    22-20    16p   
9. A C S Gloria Berevoesti    10    4    2    4    18-22    14p   
10. C S C Suseni    11    4    0    7    22-38    12p   
11. A C S Costesti    10    3    2    5    16-32    11p   
12. C S Mioveni 2    11    3    0    8    37-41    9p   
13. Basarabi Curtea de Arges    10    3    0    7    17-37    9p   
14. A C S Juventus 1992 Bascov    11    2    2    7    14-41    8p   
15. A S Viitorul Stefanesti 2007    10    0    0    10    15-48    0p

Liga V
Seria Nord - Etapa 11
l Vulturii Vulturesti - A S Partizanul Vladesti  2 - 1 (2-0)
l C S Rucar - A S Leresti                  3 - 2 (1-1)
l A S Flacara Boteni - A S Godeni                 2 - 2 (1-1)
l Cimentul V. Mare Pravat - Petrolul Hirtiesti  4 - 3 (3-2)
l A S Schitu Golesti - A S Dragoslavele         1 - 2 (1-0)
l A S Cetateni - A S Unirea Bughea de Jos   1 - 3 (0-2)
CLASAMENT
1. C S Rucar    11    8    2    1    30-13    26p   
2. A S Leresti    11    8    1    2    27-17    25p   
3. A S Dragoslavele    11    8    0    3    24-13    24p   
4. A S Vulturii Vulturesti    11    7    1    3    26-21    22p   
5. Cimentul Valea Mare Pravat    11    6    1    4    20-18    19p   
6. A S Partizanul Vladesti    11    5    1    5    21-23    16p   
7. A S Godeni    11    4    2    5    20-20    14p   
8. A S Cetateni    11    4    2    5    15-24    14p   
9. A S Unirea Bughea de Jos    11    3    2    6    25-31    11p   
10. A S Flacara Boteni    11    1    5    5    13-20    8p   
11. A S Schitu Golesti    11    1    3    7    19-25    6p   
12. A S Petrolul Hirtiesti    11    0    2    9    13-28    2p
Seria Centru 1 - Etapa 11
l A S Ratesti - A S Oarja 2011             1 - 3 (0-2)
l Unirea Tric. Serbanesti - Viitorul L. Corbului     2 - 3 (0-2)
l A S Stejarii Beleti Negresti - A S Cateasca  2 - 4 (1-4)
l C S Edilul Pitesti - A S Micesti 2002             4 - 1 (1-1)
l S Flacara Leordeni - A S Unirea Calinesti   6 - 1 (3-1)
l C S Albota 2012 - Vulturii Priboieni 2017     1 - 8 (1-3)
CLASAMENT
1. A C S Vulturii Priboieni 2017    11    9    0    2    65-15    27p   
2. A S Oarja 2011    11    7    2    2    33-9    23p   
3. C S Albota 2012    11    7    1    3    35-22    22p   
4. A S Viitorul Lunca Corbului    11    7    1    3    35-29    22p   
5. A S Cateasca    11    6    3    2    34-16    21p   
6. A S Micesti 2002    11    6    1    4    33-19    19p   
7. C S Edilul Pitesti    11    5    2    4    23-31    17p   
8. A S Flacara Leordeni    11    4    0    7    29-53    12p   
9. A S Unirea Calinesti    11    3    2    6    18-38    11p   
10. A S Stejarii Beleti Negresti    11    3    0    8    29-38    9p   
11. A S Ratesti    11    3    0    8    17-41    9p   
12. Unirea Tricolor Serbanesti    11    0    0    11    17-57    0p
Seria Centru 2 - Etapa 11
l Deportivo Malureni - A S Soimii Tigveni      0 - 6 (0-4)
l A S Musatesti - A S Draganu            2 - 8 (2-3)
l A S Vointa Titesti - A C S F C Corbi           0 - 6 (0-3)
l F C Danut Coman - A S Rapid Davidesti    2 - 4 (1-1)
l Juventus Bascov - FC Star Sport Arges      1 - 5 (1-2)
l A S Ciofringeni - C S Domnesti             4 - 1 (0-0)
CLASAMENT
1. A S Ciofringeni    11    9    2    0    29-8    29p   
2. FC Star Sport Arges     11    9    1    1    47-17    28p   
3. A C S F C Corbi    11    8    1    2    32-16    25p   
4. A S Soimii Tigveni    11    8    0    3    39-8    24p   
5. A S Rapid Davidesti    11    8    0    3    39-19    24p   
6. C S Domnesti    11    6    1    4    32-20    19p   
7. A S Draganu    11    5    0    6    29-24    15p   
8. A S Deportivo Malureni    11    3    1    7    12-32    10p   
9. A S Vointa Titesti    11    3    0    8    20-33    9p   
10. A S Musatesti    11    3    0    8    20-43    9p   
11. A C S F C Danut Coman    11    1    0    10    20-51    3p   
12. A C S Juventus 1992 Bascov    11    0    0    11    14-62    0p
Seria Sud - Etapa 11
l A S Rapid Pitesti - A S Viitorul Birla             3 - 1 (2-0)
l Steaua Negrasi - Viitorul Stefan cel Mare    6 - 1 (2-1)
l A S Speranta Cornatel - A S Caldararu       4 - 2 (1-1)
l A C S Slobozia 2018 - A S Unirea Hirsesti  3 - 1 (0-0)
l A C S Energia Stolnici - A S Izvoru             5 - 0 (2-0)
l A S Mirosi - A S Progresul Recea             6 - 1 (5-0)
CLASAMENT
1. A S Rapid Pitesti    11    10    0    1    41-13    30p   
2. A C S Steaua Negrasi    11    9    2    0    42-13    29p   
3. A S Viitorul Birla    11    6    2    3    34-28    20p   
4. A S Unirea Hirsesti    11    5    3    3    18-14    18p   
5. A S Mirosi    11    4    4    3    28-19    16p   
6. A C S Slobozia 2018    11    5    1    5    32-25    16p   
7. A S Caldararu    11    3    2    6    20-29    11p   
8. A C S Energia Stolnici    11    3    1    7    22-25    10p   
9. A S Progresul Recea    11    2    3    6    18-31    9p   
10. A S Viitorul Stefan cel Mare    11    3    0    8    14-35    9p   
11. A S Speranta Cornatel    11    2    3    6    18-41    9p   
12. A S Izvoru    11    1    5    5    10-24    8p

S.Mihai

Vizualizari: 348

Fii primul care comenteaza articolul

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:



Cod:* Code

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >
embedgooglemap.net
Click view
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Intrebarea Curierului



Comentarii

30 lei biletul la meciul cu americanii
ce bn ca vin americanii....sa ne mandrim si noi cu sala sporturilor...uite asa ni se duce faima...cu sala sporturilor,cu...
17/11/18 15:50 Mai mult...

„N-am primit nici o solicitare fermă”
Oameni buni terminati o data cu acesti baieti din galerie nu le mai dati atata importanta cum nu le convine ceva gata in...
17/11/18 12:54 Mai mult...

A murit judecătorul Marius Dumitrescu
Viermii să te mânînce, torționarule ! Sentința dată de acest psihopat a fost casată și de CSM care l-a sancțio...
17/11/18 12:37 Mai mult...

Amenzi drastice pentru şoferi
Foarte multe persoane care beneficiaza de acest drept au cate 2-3 masini.Pe locul inscriptionat cu nr. de inmatriculare ...
17/11/18 06:46 Mai mult...

„N-am primit nici o solicitare fermă”
Asta este oare recunostina pentru Nicu dica,care apromovat FC Arges in liga aII-a?Rusine acelor asa zisi suporteri ai FC...
16/11/18 19:39 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics




































Zi record

Marţi, 06.11.2018

--- 3.709 vizitatori unici ---

 




 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 

Mersul trenurilor

Flag Counter


PRchecker.info