Curierul Zilei - A plecat Iordan Eftimie, a venit Daniel Opriţa!
PRIMA PAGINA arrow sport arrow sport arrow A plecat Iordan Eftimie, a venit Daniel Opriţa!

*** Amenzi pentru aruncarea gunoiului      *** Controale ITM la firmele cu zilieri    *** Piteşteni cu datorii...la gunoi!     *** Sporul natural, în scădere!     *** Gripa, la un pas de epidemie!    *** Transfăgărăşanul, blocat de avalanşe     *** Lebede hrănite de o asociaţie      *** Sfinţii zilei      *** Surprize plăcute şi sănătate!     *** Filmele săptămînii 18-24 ianuarie     *** „Moon Hotel Kabul” şi „Moromeţii 2”, la Cinema „Bucureşti”     *** Eminescu omagiat şi la Mioveni      *** Reţete compensate eliberate fără restricţii     *** 19 solicitări pentru SMURD     *** Fabrică de mobilă făcută scrum      *** Putea să ucidă dintr-un pumn     *** Strivit între autobuz şi o maşină     *** Mort după ce s-a răsturnat cu tractorul     *** ️Primul meci din Top 6     *** Fotbal la TV în week-end     *** Ce mai fac celegele de serie ale CS Mioveni şi FC Argeş     *** CS Mioveni începe meciurile de pregătire     *** „Sîntem cea mai mare academie de fotbal!“     *** Curiozităţi pescăreşti     *** Prohibiţia la pescuit în 2019    

 
A plecat Iordan Eftimie, a venit Daniel Opriţa! Imprimare E-mail
(0 voturi)
miercuri, 09 ianuarie 2019

Mioveniul şi-a pus antrenor de Liga I

A plecat Iordan Eftimie, a venit Daniel Opriţa!

Galben-verzii se vor reuni joi


CS Mioveni are de ieri antrenori noi. Daniel Opriţa a semnat un contract pe un an şi jumătate cu gruparea galben-verde, iar joi va veni la Mioveni şi va conduce primul antrenament.

Tot ieri, dimineaţă, conducerea Mioveniului a reziliat pe cale amiabilă contractul cu Iordan Eftimie, cel care a condus destinele echipei în ultima parte a sezonului trecut, şi din vară pînă în decembrie. Deşi formaţia galben-verde se află în obiectiv, pe locul 7, avînd rezultate bune de-a lungul turului, ultimele trei meciuri jucate în 2018, soldate toate cu înfrîngeri, cu UTA, Academica Clinceni şi Sportul Snagov, se pare că -au fost fatale antrenorului piteştean.
Din vechiul staff, alături de Opriţa se pare că nu va mai rămîne decît antrenorul de portari, Iulian Ilie. Noul antrenorul principal al Mioveniului s-a consacrat în fotbalul românesc jucînd la Steaua, însă a cunoscut gloria şi pe vremea cînd a evoluat pentru Petrolul. Ca antrenor, Opriţa a pregătit pe Metalul Reşiţa în Liga a II-a, pe Juventus Bucureşti în Liga a II, echipă cu care a şi promovat în Liga I şi a conduse de pe margine în mai multe meciuri. Tot în Liga I, Opriţa a mai condus-o pe FC Voluntari, însă în ultima perioadă tehnicianul era fără vreun angajament.
CS Mioveni se va reuni joi, Opriţa urmînd a fi prezentat jucătorilor înainte de primul antrenament pe 2019 al echipei. Mutarea făcută ieri de CS Mioveni a fost anunţată printr-un comunicat de presă, dat de conducerea clubului.

Comunicat:

„Eftimie şi-a reziliat contractul. A semnat Opriţa.
Echipa de fotbal CS Mioveni va avea în 2019 antrenori noi.
Astfel, astăzi, tehnicianul Iordan Eftimie şi conducerea clubului nostru au reziliat pe cale amiabilă contractul. Clubul nostru îi mulţumeşte fostului antrenor pentru activitatea depusă şi îi urează succes în continuare!
Tot astăzi, Daniel Opriţa a semnat un contract de antrenor principal, cu CS Mioveni, pentru un an şi jumătate. Din vechiul staff, alături cu Opriţa va colabora antrenorul de portari, Iulian Ilie.
Reunirea lotului galben-verde este programată joi, la ora 10:30 la Stadionul Orăşenesc din Mioveni. Daniel Opriţa, va fi prezentat atunci echipei, dar şi presei. Tot atunci vor fi anunţate şi noile obiective.
Daniel Opriţa a promovat în Liga I pe Juventus Bucureşti, iar în primul eşalon, în afară de bucureşteni, i-a mai antrenat pe cei de la FC Voluntari.
S.Mihai

Scrie comentariu

NOTA: Va rugam sa comentati la obiect, legat de continutul prezentat in material. Orice deviere in afara subiectului, folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii aduse celorlalti cititori care au scris un comentariu se va sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului sau stergerea integrala. Site-ul www.curier.ro nu raspunde pentru opiniile postate in rubrica de comentarii, responsabilitatea formularii acestora revine integral autorului comentariului.


Nume:
Comentariu:Cod:* Code


Vizualizari: 1000

Comentarii (7)
Scris de Florea in 09-01-2019 14:04 - Vizitator
 
 
Politicul a distrus si FC Arges , Pendiuc si Nicolescu alaturi de Penescu . Cei din politica sa ocupe de politica iar CS Mioveni si FCArges să fie susținute de investitori puternici apoi sa vorbim de performanța . Aceste bălăcăreli artrebui sa nu mai existe , îndepărtează oamenii de sport.
 
Scris de Gogu in 09-01-2019 13:18 - Vizitator
 
 
Bai fraților totul este politic . PSD Rusineee Georgescu .
 
Scris de Jucator in 09-01-2019 11:36 - Vizitator
 
 
Ai dreptate dl Sorin , lumea și Ziariștii știu de când jucătorii și antrenorii nu au mai luat salariul ? Din Septembrie și vor performanța . Ce suflet de conducator si tu primare sa i lași de sărbători fără bani . Au și ei familii și copii , dar o sa le dea Dumnezeu in cap ptr tot !!!!!!!!!!!
 
Scris de SORIN in 09-01-2019 11:02 - Vizitator
 
 
NU ÎNȚELEGEȚI CĂ SE SPALA BANI GREI ACOLO?VOI NU AVETI OBIECTIV PROMOVAREA.AU RAMAS MAI MULȚI IN STAFF CARE DAU RAPORTUL LA PRIMAR.GEORGESCU ESTE BECALI 2 EL FACE ECHIPA.
 
Scris de Claudiu in 09-01-2019 08:36 - Vizitator
 
 
Ce antrenor de liga 1 când asta nu are licența pro ? Auzi liga 1 când el săracul a stat 13 meciuri la liga 1 și nu a câștigat nici unul. Bai Ziariștii lui peste ce tot ii umflați atâta pe ăștia care vin din afara , ăștia care au făcut treaba gen Grecu , Stoica , Olteanu ii dați afara și aduceți niște căzături și tot ii ridicați in slavi. Rusineeeeeeeeee ?
 
Scris de Suporter in 09-01-2019 08:29 - Vizitator
 
 
A ți făcut pe alegere cu Oprita , antrenor care nu a avut rezultate unde a fost și l ați adus voi la Mioveni . Bravo primare numai greșeli faci in continuare . De ras sa fiți !!!!!!!
 
Scris de Gogu in 09-01-2019 08:26 - Vizitator
 
 
Au adus antrenor care are mare experiența ? In 13 meciuri in liga 1 nu a câștigat nici unul . Cu Grecu și cu Olteanu echipa a făcut destule puncte , sa vedem cu ăștia ce vor face ? Din vechiul staf a rămas doar sifonarul de Ilie , omul care da raportul primarului și conducerii. Echipa era in obiectiv și nu prea văd cu ochi buni aceasta schimbare . S ar putea sa nu prindă primele 10 locuri !!!!!
 

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.
AkoComment © Copyright 2004 by Arthur Konze - www.mamboportal.com
All right reserved

 
< Precedent   Următor >


embedgooglemap.net
Click view

******* Hotel ILA - telefon: 0747943375 *******

  CurierTV - Televiziunea sufletului tau!
Click view
Intrebarea CurieruluiComentarii

Mort după ce s-a răsturnat cu tractorul
Sincere condoleante familiei pacat era un om care a muncit din greu fara ajutorul nimanui pacat de tineretea lui sincere...
20/01/19 12:03 Mai mult...

16 zone de pescuit în Argeş!
..... sa inteleg ca pescuitul pe raul Topolog este intrezis ?
19/01/19 19:34 Mai mult...

Primăria vrea să reducă subvenţia pentru căldură!
In felul acesta cei care sunt inca bransati la sistemul centralizat vor fi nevoiti sa renunte si sa-si monteze si ei cen...
19/01/19 09:53 Mai mult...

16 cazuri de gripă confirmate în Argeş
Chiar daca stiu ca ceea ce postez o sa imi aduca probleme la serviciu eu am de pus pe acesta cale niste intrebari conduc...
18/01/19 15:20 Mai mult...

Ureche, pe picior de plecare
Sa plece si Sandoi cu Ureche odata . Avem un Badea un Schumacher macar aștea sânt Piteșteni că si așa anul ăsta nu...
18/01/19 13:06 Mai mult...

 Prima Pagina Curierul Zilei
Fii reporter!

Google Analytics


Zi record

Luni, 07.01.2019

--- 3.633 vizitatori unici ---

 
 

Sfinții zilei

Horoscop zilnic

 
Flag Counter


PRchecker.info