Acasă Ştiri On-Line Primăriile trebuie să le asigure bătrâniilor nevoile ca să nu iasă din...

Primăriile trebuie să le asigure bătrâniilor nevoile ca să nu iasă din case

0



Ordonanţa militară anunţată azi de Marcel Vela precizează că primăriile sunt obligate să identifice pensionarii singuri. Primăriile trebuie să le asigure tot ce au nevoie astfel încât bătrânii să nu fie nevoiţi să iasă din case. Evidenţa este pentru bătrânii în vârstă de peste 65 de ani.


Primăriile sunt obligate să identifice pensionarii singuri, cu vârsta peste 65 de ani şi să le asigure tot ce au nevoie, a anunţat ministrul de Interne Marcel Vela în seara asta. Măsura este inclusă astfel încât bătrânii să nu fie nevoiţi să iasă din case. „Evidenţele se actualizează şi se raportează săptămânal la centrul judeţean/ al municipiului Bucureşti de coordonare şi conducere a intervenţiei”, spune ordonanţa militară citită de Marcel Vela. M.S.


Jojobet GirişFree PornkralbetjojobetjojobetjojobetjojobetStarzbetMadridbetcratosroyalbetmatbet girişjojobetbetnanokralbetgrandpashabet girişdeneme bonusu veren siteler 2026deneme bonusu veren siteler 2026grandpashabetgrandpashabetMarsbahis GirişcasibomjojobetCasibomJojobet Girişcasibom girişDeneme Bonusu Veran Siteler 2026jojobetjojobet girişjojobet girişcasino sitelericasibomCasibom GirişgrandpashabetCasibom