Acasă Rubrici Fapt Divers Ieri erau 40 de decese cauzate de COVID-19

Ieri erau 40 de decese cauzate de COVID-19

0

De la intrarea în vigoare a Ordonanței Militare nr. 2 și până ieri, au fost plasate în carantină instituționalizată 803 de persoane care nu au respectat perioada de autoizolare. De asemenea, 27 persoane aflate în carantină au părăsit locația în care au fost plasate, pentru acestea fiind dispusă măsura carantinării pentru o nouă perioadă de 14 zile. Până ieri, 29 martie, pe teritoriul României, au fost confirmate 1.760 de cazuri de persoane infectate cu virusul COVID – 19 (coronavirus). Dintre cele 1.760 de persoane confirmate pozitiv, 169 au fost declarate vindecate și externate (55 la Timișoara, 79 la București, 17 la Iași, 7 la Craiova, 9 la Constanța și 2 la Cluj). Totodată, până acum 40 de persoane diagnosticate cu infecție cu COVID-19, internate în spitale din Craiova, București, Iași, Suceava, Arad, Bacău, Timișoara, Cluj, Neamț, Hunedoara, Constanța și Ialomița, au decedat. De la ultima informare transmisă de Grupul de Comunicare Strategică, au fost înregistrate alte 308 noi cazuri de îmbolnăvire. Pacienții nou confirmați au vârsta cuprinsă între 0 și 89 de ani. Pe teritoriul României, în carantină instituționalizată sunt 8.666 de persoane. Alte 132.641 de persoane sunt în izolare la domiciliu și se află sub monitorizare medicală. M.S.

Jojobet GirişnieuwsmatbetMadridbetMariobetcasibomcratosroyalbet girişgrandpashabetmatbetmatbetcasino siteleriDeneme Bonusu Veren SitelerDeneme Bonusu Veren SitelerholiganbetjojobetholiganbetcasibomGrandpashabet destekgrandpashabet girişcasibomGrandpashabetjojobetCasibomCasibomCasibomjojobet girişgrandpashabetcasibomgrandpashabetholiganbetLaatste nieuwsgrandpashabetjojobetjojobet girişjojobetjojobet giriş