Acasă Rubrici Cultural - Monden Expoziție despre alianța româno-poloneză

Expoziție despre alianța româno-poloneză

0



Pentru a marca sărbătorirea centenarului alianței militare româno-poloneze, Muzeul Județean Argeș în parteneriat cu Ambasada Republicii Polone în România organizează o expoziție comemorativă intitulată “Aliații. Polonia-România 1918-1939”. Deschiderea va avea loc astăzi, ora 12, la Galeria Națională de Artă Naivă din cadrul Muzeului Județean Argeș, intrarea din Bulevardul Eroilor și poate fi vizitată de luni până duminică, între orele 9-19. Expoziția cuprinde 30 de fotografii istorice și documente de arhivă care ilustrează momente reprezentative din existența comună a celor două națiuni, cu accent pe momentul definitoriu al încheierii Convenției Militare Defensive. I.I.


Jojobet GirişletmejizzprimebahiscasibomjojobetcasibommariobetMadridbetextrabetbetpark girişgrandpashabetmatbetmatbetDeneme Bonusu Veren Sitelergrandpashabet kayıp bonusugrandpashabet kayıp bonusugrandpashabetjojobetcasibomholiganbetJojobet Girişgrandpashabet telegramgrandpashabet girişgrandpashabetCratosroyalbetjojobetGrandpashabetGrandpashabetMeritkingcasibomjojobetCasibomgrandpashabetjojobet girişjojobet güncel girişjojobet girişgrandpashabet