10 tablete pentru copiii cu situație material precară

010 copii din Mioveni cu situație materială precară , au primit câte o tableta pentru a le fi de folos în desfășurarea activităților școlare din aceasta perioadă.


Evenimentul s-a produs într-un cadru restrâns, la Primărie, chiar de Ziua Educației. Cel care a înmânat tabletele elevilor, viceprimarul Ciprian Țurlea ne-a spus mai multe despre această inițiativă: “Primăria și Consiliul Local Mioveni a făcut un parteneriat cu un sponsor binevoitor care a achiziționat aceste tablete pentru a continua investiția în tinerii orașului nostru.
Nu suntem la prima acțiune de acest gen și nu ne vom opri aici! Continuam investiția în copiii noștri pentru că ei reprezintă viitorul orașului nostru!”.

La rândul său și primarul Georgescu a comentat: “De Ziua Mondială a Educației, 10 copii din Mioveni care provin din familii cu o situație materială dificilă, au primit câte o tableta pentru a le fi de folos în desfășurarea activităților școlare din aceasta perioadă”. S.M.


LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.