Acasă Ştiri On-Line Mii de piteșteni au fost la Înviere!

Mii de piteșteni au fost la Înviere!

0

Mii de piteșteni au ieșit azi-noapte de case pentru a merge la biserică și a lua Lumină.

Credincioșii ortodocși din Argeș au răspuns urării preoților de la miezul nopții ”Hristos a înviat!” cu ”Adevărat a înviat!”

Ultima parte a slujbelor, înainte de înviere a fost ținută în majoritatea lăcașelor de cult afară, acolo unde curțile bisericilor au fost pline de oameni. Interacțiunea credincioșilor din noaptea de Înviere a continuat cu tradițional cântec ”Hristos a înviat!” , după care oamenii au luat Lumina Sfântă și s-au îndreptat spre case. Foarte puțini au rămas în continuare la slujbă.

Nu au fost înregistrate incidente pe durata slujbelor de Înviere!

S. M.

Jojobet GirişnieuwsmatbetMadridbetMariobetimajbetmeritbet girişcasibommatbetmatbetcasino siteleriDeneme Bonusu Veren SitelerDeneme Bonusu Veren SitelercasibomjojobetjojobetcasibomGrandpashabetgrandpashabetjojobetGrandpashabetgrandpashabetCasibomCasibomGrandpashabetgrandpashabetcasibomgrandpashabetLaatste nieuwscasibomjojobet girişgrandpashabet giriş