Acasă Marius Duinea Un nou semafor cu buton în Pitești

Un nou semafor cu buton în Pitești

0

Primăria Municipiului Pitești a anunțat acum câteva zile că a fost pus în funcțiune pe galben intermitent un semafor cu buton. 
Acesta este amplasat la trecerea de pietoni de pe Bulevardul Petrochimiștilor – Mavexim, în dreptul blocurilor B31-B32. De astăzi, de la ora 09.00, acest semafor va avea regim normal de funcţionare.
Pentru a traversa, pietonii trebuie să acționeze butoanele pietonale prin care solicită culoarea verde a semaforului.
Punerea în funcțiune a instalației de semaforizare la trecerea de pietoni asigură o mai bună siguranță persoanelor care tranzitează, dar şi celor care locuiesc sau îşi desfăşoară activitatea în zonă. Municipalitatea roagă conducătorii auto și pietonii să circule cu prudență în zona menționată. 

Jojobet GirişFree PornjojobetcasibomjojobetcasibomStarzbetMadridbetcratosroyalbetmatbet girişjojobetbetnanokralbetdeneme bonusudeneme bonusu veren siteler 2026deneme bonusu veren siteler 2026grandpashabetholiganbetMarsbahis GirişcasibomjojobetCasibomJojobet Girişcasibom girişGrandPashaBet Şikayetvarjojobetjojobet girişjojobet girişcasino sitelericasibomCasibom GirişjojobetCasibomcasibom