Acasă Rubrici Social - Economic Polițiștii au mers în școli!

Polițiștii au mers în școli!

0

Marți, polițiștii din cadrul Biroului Siguranță Școlară au desfășurat activități în cadrul Proiectului „Ia atitudine, spune stop violenței!”, la Școala Gimnazială nr. 1 Costești, a transmis IPJ Argeș.
Astfel, polițiștii au realizat o activitate cu cadre didactice din cadrul Grupului de acțiune antibullying, cu privire la modul de identificare, semnalare și prevenire a cazurilor de violență de tip bullying, precum și cu privire la legislația ce reglementează intervenția în cazurile de violență înregistrate în unitățile de învățământ. Totodată, la aceeași unitate de învățământ, polițiștii au desfășurat activități cu caracter informativ-preventiv în cadrul campaniei „Law iS COOL!”, în cadrul cărora au fost prezentate măsuri de gestionare non-violentă a conflictelor de către elevi, răspunderea contravențională și penală a minorilor, precum și aspecte privind prevenirea și combaterea delincvenței juvenile și a victimizării minorilor. La activități au luat parte 50 de elevi și 5 cadre didactice. M.S.

Jojobet GirişFree Porn VideosjojobetcasibomjojobetcasibomMariobetMadridbetcratosroyalbetmatbet girişjojobetbetnanokralbetdeneme bonusudeneme bonusu veren siteler 2026deneme bonusu veren siteler 2026holiganbetjojobetMarsbahis GirişjojobetgrandpashabetCasibomJojobet Girişcasibom girişGrandPashaBet Şikayetvarjojobetjojobet girişjojobet girişcasino sitelericasibomCasibom GirişholiganbetCasibomcasibomjojobet