Muscelul eliminată după un hat-trick și un autogol!

0

ACS Muscelul Câmpulung Elite, singura reprezentantă a Argeșului de liga a treia, în Cupa României a fost eliminată miercuri în turul trei. Ieri seară au jucat în utlimele două meciuri ale acestui tur și FC Argeș și CS Mioveni.
ACS Muscelul Câmpulung Elite a primit miercuri vizita formației CSC Șelimbăr, echipă antrenată de Claudiu Niculescu. Partida a fost la discereția oaspeților care au condus ostilitățile, diferența de valoare fiind de partea sibienilor.
Șelimbăr a deschis scorul prin spaniolul Rodrigo Fernando în minutul 22, același jucător mai marcând de două ori imediat după pauză, în minutele 47 și 54. Gazdele au revenit pe tabelă și au sperat, după reușita lui Antonio Niță din minutul 59, însă în minutul 73, Steve Ndah și-a dat autogol, iar partida s-a încheiat 1-4.
Primul unsprezece folosit
În acest meci, antrenorul gazdelor, Costin Lazăr a început partida cu: Marian Voicu – Marius Sanda, Gabi Matei, Luca Stancu, Steve Ndah, Jose Ntamah, Codruț Turcin, Robert Dumitrescu, Andrei Stelea, Lucas Fernandez, Ștefan Ghiță. Rezerve au fost: Antonio Niță, Elvis Ciaccio, Andrei Dumitru, Mihai Oprea, Cătălin Sajin, Vlăduț Bălan, Ion Marin, Alexandru Nica.
Muscelenii ajunseseră în această fază a competiției după ce au eliminat în Turul 1 pe Olimpic Râșnov (2-1 la Câmpulung) și au trecut în Turul 2 de Olimpic Zărnești (3-0 în deplasare).
Astăzi vor evolua ultimele două reprezentatne ale Argeșului, FC Argeș și CS Mioveni, ambele jucând în deplasare, la formații de Liga 3, Vedița Colonești și SCM Rm Vâlcea.