Liderul PSD, Marcel Ciolacu, a anunțat, după ședința conducerii partidului, că luni seara îți depune demisia din funcția de premier.l,.potrivit G4Media.ro
El a precizat că miniștrii PSD vor discuta cu reprezentanții PNL și UDMR pentru a decide dacă rămân interimari în guvern.
Întrebat despre viitoare coaliții, Ciolacu a spus: „Cât timp eu sunt președinte al PSD, nu va exista o guvernare PSD-AUR”.














