Sesizare incendiu izbucnit într-un apartament din municipiul Curtea de Arges.
Intervin pompierii cu două autospeciale de stingere, o autospecială de intervenție și salvare de la înălțime și o ambulanță SMURD de prim ajutor calificat.
Incendiul s-a manifestat în interiorul a două încăperi ale imobilului, respectiv hol și bucătărie, iar în urma evenimentului au fost afectate obiecte de mobilier, aparatura electrocasnică și materiale textile. Totodată, s-a degradat zugrăveala pereților din întregul apartament.
În urma evenimentului nu au rezultat victime.
Cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost fumatul în locuri nepermise, au transmis reprezentanții ISU Argeș.














