Accident rutier produs în comuna Călinești, în care un autoturism s-a răsturnat.
La fața loculi au intervenit polițiștii, pompierii de la Garda de Intervenție Topoloveni cu o autospecială de stingere, alături de un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță Argeș.

A fost vorba despre un autoturism BMW care s-a răsturnat în șanț. Era condus de o șoferiță, în vârstă de 39 de ani, din Topoloveni.
Echipajul medical a preluat o persoană, conducătoarea auto. Femeia nu avea leziuni, de aceea nu a fost transportată la spital.
Pompierii au asigurat măsuri specifice de prevenire a incendiilor.













