Acasă Monica Sandu Marți noaptea, se face dezinsecție în Pitești!

Marți noaptea, se face dezinsecție în Pitești!

0

 

În noaptea de marți, 22 iulie, spre miercuri, 23 iulie, în intervalul orar 22:00–05:00, se vor executa servicii de dezinsecție pentru combaterea populațiilor de insecte vectoare de maladii transmisibile și generatoare de disconfort (insecte zburătoare și târâtoare: căpușe, țânțari, muște etc.), anunță reprezentanții Primăriei Pitești.

 

Se vor utiliza tunuri de pulverizare cu vapori de substanță pentru dezinsecție, cu o rază de acțiune de până la 50 m, destinate acoperirii zonelor cu arbori și spații verzi, precum parcurile, străzile și aleile din jurul clădirilor.

 

Echipele vor interveni în toate zonele orașului, inclusiv pe străduțele adiacente, în parcări, parcuri și în cimitirul „Sfântul Gheorghe”, acoperind o arie cât mai extinsă pentru a asigura eficiența maximă a intervenției.

 

Stropirile vor fi efectuate de către Serviciul Public de Exploatare a Patrimoniului Municipiului Pitești.

 

Atenție! Substanța utilizată poate provoca iritații ale căilor respiratorii și ale ochilor și este nocivă în caz de inhalare.

Posesorii de familii de albine și de animale sensibile sunt rugați să ia toate măsurile necesare pentru a preveni orice incident.

 

Jojobet GirişletmejizzjojobetcasibomjojobetcasibommariobetMadridbetbetcio güncelmatbet girişjojobetmatbetmatbetDeneme Bonusu Veren Sitelergrandpashabet belge numarasıgrandpashabet belge numarasıjojobetjojobetcasibomgrandpashabetJojobet GirişGrandpashabet destekgrandpashabet girişgrandpashabetCratosroyalbetcasibomGrandpashabetGrandpashabetMeritkingcasibomjojobetCasibomgrandpashabetjojobet girişjojobet güncel girişjojobet giriş