Un bărbat de 48 de ani, din Pitești, care locuiește cu chirie în blocul G1 din cartierul Războieni, a fost reținut după ce și-a bătut doi vecini. Individul era în locuința lui cu un prieten și asculta muzică la un volum ridicat, deranjând vecinii. Când un colocatar a venit la ușa lui să-i ceară să dea muzica mai încet s-a înfuriat și l-a fugărit pe scări lovindu-l. Când să revină în garsonieră, pe palier a găsit un alt locatar pe care l-a lovit.
Luni 21 iulie a.c., polițiștii de investigații criminale din cadrul Secției 3 Poliție Pitești au continuat cercetările într-un dosar penal aflat sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, privind săvârșirea infracțiunilor de loviri sau alte violențe și tulburarea ordinii și liniștii publice au reținut un bărbat de 48 de ani, din Pitești.
Din cercetări s-a stabilit că în ziua de 6 iulie a.c., în jurul orei 18:00, Petrișor B., despre el fiind vorba, împreună cu un alt bărbat, care se aflau la locuința bărbatului de 48 de ani au lovit alți doi colocatari, în timp ce se aflau pe holul comun, iar prin actele de violență săvârșite, au tulburat ordinea și liniștea publică, spun anchetatorii. Pentru faptele lui, Petrișor B. a fost reținut luni 21 iulie, ieri fiind prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Pitești, cu propunere de luare a unei măsuri preventive.













