Un apel la 112 a fost dat de o femeie care anunța cu disperare că i-a căzut copilul de la etaj, în Câmpulung.
Un echipaj al Serviciului de Ambulanță al Județului Argeș, alături de un echipaj SMURD de prim ajutor calificat intervin în municipiul Câmpulung, s-au deplasat pe strada General Simonescu, în cazul minorului căzut de la înălțime. e pare că este vorba de un copul în vârstă de 3 ani care s-a prăbulit de la etajul III.
A fost preluat și este transportat la spital de către echipajul SAJ, anunță reprezentanții ISU Argeș.
Din cercetările preliminare, băiețelul se afla într-o cameră cu un frate. S-ar fi urcat pe geam de unde a căzut în gol. Copiii erau acasă cu mama lor, care în momentul accidentului cumlit se afla în altă cameră.













