Acasă Uncategorized Frați judecați după ce au lovit doi polițiști!

Frați judecați după ce au lovit doi polițiști!

0

Doi frați judecați după ce au lovit doi polițiști, riscă să primească pedepse cu închisoarea de la 6 luni la 7 ani dacă vir fi găsiși vinovați. Atacul supra oamenilor legii a avut loc după ce unul dntre frați încercase să violeze o femeie.

 

Procurorul din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Curtea de Argeş a finalizat urmărirea penală și a dispus, la data de 02.09.2025, trimiterea în judecată a doi inculpaţi, unul în vârstă de 34 de ani şi celălalt în vârstă de 25 de ani – aflaţi în arest preventiv – primul pentru săvârşirea infracţiunilor de ultraj, distrugere şi tulburarea ordinii şi liniştii publice, iar al doilea pentru săvârşirea infracţiunilor de ultraj şi tulburarea ordinii şi liniştii publice.

”În fapt, prin actul de sesizare a instanţei de judecată competente (Judecătoria Curtea de Argeş), s-a reţinut, printre altele, că, în noaptea de 15/16.08.2025, în jurul orei 00:20 (sâmbăta), în timp ce se aflau pe drumurile publice din com. Mălureni, sat Păuleasca, jud. Argeş, primul inculpat ar fi lovit-o cu o piatră în zona spatelui pe persoana vătămată agent de poliţie care se afla în exercitarea atribuţiilor de serviciu şi totodată în legătură cu exercitarea acestor atribuţii, împrejurare în care al doilea inculpat ar fi  împins-o şi ar fi lovit-o cu piciorul în zona piciorului drept pe aceeaşi persoană vătămată, aceasta suferind leziuni traumatice în zona gambei drepte, spatelui şi abdomenului, ce au necesitat pentru vindecare aproximativ 2-3 zile de îngrijiri medicale.

În aceleaşi împrejurări, primul inculpat ar fi lovit cu pietre autospeciala de poliţie marca Dacia, distrugându-i componente și elemente de caroserie, acţiunile ambilor inculpaţi provocând tulburarea ordinii şi liniştii publice. Valoarea pagubelor produse autoturismului urmează a fi comunicată de Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Argeş.

 

Intervenţia echipajului de poliţie din care făcea parte şi agentul de poliţie agresat, fusese motivată de sesizarea organelor de ordine publică despre faptul că un bărbat ar fi pătruns fără drept într-un imobil din com. Mălureni, sat Păuleasca, jud. Argeş şi ar fi încercat să întreţină prin constrângere raporturi sexuale cu o persoană de sex feminin. La încercarea de imobilizare a respectivului bărbat, acesta a devenit agresiv faţă de poliţişti, motiv pentru care a fost pus la pământ, însă, pentru a împiedica imobilizarea şi încătuşarea acestuia, în ajutorul lui au intervenit cei doi inculpaţi, fraţii lui, în modalitatea descrisă”, transmite Parchetul de pe lângă Tribunalul Argeș.

Ca urmare a sesizării Judecătoriei Curtea de Argeş prin rechizitoriul întocmit de procuror, dosarul penal a fost înregistrat pe rolul instanţei competente la data de 05.09.2025.

 

Jojobet Girişhttps://www.letmejizz.co/tag/xhamster/matbetgrandpashabetcasibomjojobetcasibompokerklasmadridbetextrabetbetkare girişgrandpashabetmatbetMatbetDeneme Bonusu Veren Sitelergrandpashabet kayıp bonusugrandpashabet kayıp bonusugrandpashabetjojobetcasibomcasibomgrandpashabet telegramgrandpashabet girişjojobetGrandpashabetcasibomGrandpashabetHiltonbetGrandpashabetjojobetjojobet girişgrandpashabetcasibomcasibommarsbahis giriş