Vecinii au dat alarma după ce nu l-au mai văzut de zile întregi

Un bărbat în vârstă de 71 de ani, cunoscut cu afecțiuni medicale, a fost găsit decedat în locuința sa din cartierul Vișoi, din blocul 17 din Câmpulung vineri în jurul prânzului. Vecinii, îngrijorați că acesta nu mai fusese văzut de mai mult timp, au alertat autoritățile printr-un apel la 112.
La fața locului au intervenit pompierii din cadrul Detașamentului de Pompieri Câmpulung, care au pătruns în apartament.
În interior, bărbatul a fost găsit căzut, existând indicii că decesul survenise cu mai mult timp înainte de descoperire.
„Nu l-am mai văzut ieșind din casă de câteva zile și ne-am îngrijorat. Era un om liniștit, mai bolnav, dar obișnuia să mai coboare la magazin”, a declarat unul dintre vecini. O altă persoană din imobil a precizat că „nu a răspuns nici când am bătut la ușă, așa că am decis să sunăm la 112”.
Pe trupul bărbatului nu au fost identificate urme de violență.
Polițiștii sosiți la fața locului au efectuat verificările necesare și au întocmit documentele legale, cazul fiind tratat ca un deces fără suspiciuni. Împrejurările exacte ale morții urmează să fie stabilite conform procedurilor legale. n













