Un bărbat de 39 de ani, din Mioveni, a rămas fără permis de conducere după ce a fost surprins de radar circulând cu o viteză mult peste limita legală. Incidentul a avut loc în 9 martie, când polițiștii din cadrul Formațiunii Rutiere Mioveni au depistat autoturismul condus de acesta pe raza orașului. Aparatul RADAR a înregistrat o viteză de 139 km/h, pe un sector de drum unde limita maximă admisă este de 70 km/h. În urma abaterii constatate, șoferul a fost sancționat contravențional, conform prevederilor O.U.G. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice. Totodată, polițiștii au dispus reținerea permisului de conducere, în vederea suspendării dreptului de a conduce pentru 90 de zile.
ZIARUL CURIERUL ZILEI ESTE INTERESAT DE OPINIILE ŞI SUGESTIILE DUMNEAVOASTRĂ, LEGATE DE CONŢINUTUL CURIER.RO.
De asemenea, aducem în atenţia tuturor CLIENȚILOR noștri ACTUALI și VIITORI, noua adresă de E-MAIL a redacţiei: anuntcurierulzilei@gmail.com Trimite
CONTACTAŢI-NE LA TELEFOANELE: 0248/215740; 0248/215726; 0348/401525












