Înot:
Concursrul s-a desfășurat la Bazinul Olimpic Pitești
În week-end s-a desfășurat la Bazinul Olimpic din Pitești Campionatul Național de Înot – Copii – Etapa Regională.
CSM Pitești s-a numărat printre cluburile din țară participante, iar rezultatele a doi înotători legitimați la clubul din Ștrand au impresionat.
Astfel, la 10 ani , Vlad Enache a obținut trei medalii: • la 200 m liber Locul 1 • la 200 m mixt Locul 2 • la 50 m fluture Locul 3.
La 11 ani, Sașa Dincă a urcat de 4 ori pe cea mai înaltă treaptă a podiumului : • 50 m fluture Locul 1 • 200 m liber Locul 1 • 50 m liber Locul 1 • 200 m mixt Locul 1
Antrenorii celor doi medaliați piteșteni de la Etapa Regională a Campionatului de Copii sunt Bogdan Chiriac și Adriana Drigă.














