Acasă Postări recente Tânăr de 20 de ani, prins cu 119 km/h pe un bulevard...

Tânăr de 20 de ani, prins cu 119 km/h pe un bulevard din oraș

0

Viteză amețitoare în Pitești:
Un tânăr din Pitești a rămas fără permis după ce a fost surprins de radar circulând cu o viteză extrem de mare pe un bulevard din municipiu.
Incidentul a avut loc în data de 1 mai, pe bulevardul Frații Golești, unde polițiștii din cadrul Biroului Rutier au înregistrat un autoturism care rula cu 119 km/h, pe un tronson de drum unde limita legală este de 50 km/h.
„Conducătorul auto, un tânăr de 20 de ani, din Pitești, a fost depistat circulând cu o viteză ce depășea cu mult limita legală admisă pe acel sector de drum”, au transmis reprezentanții IPJ Argeș.
În urma abaterii, șoferul a fost sancționat contravențional conform prevederilor OUG 195/2002 republicată, iar ca măsură complementară i-a fost reținut permisul de conducere pentru 90 de zile. Acesta a primit o dovadă înlocuitoare, fără drept de circulație.
Polițiștii atrag atenția că viteza excesivă rămâne una dintre principalele cauze ale accidentelor grave și reamintesc conducătorilor auto importanța respectării limitelor legale pentru siguranța tuturor participanților la trafic. n

Jojobet GirişnieuwsmatbetMadridbetMariobetcasibomcratosroyalbet girişgrandpashabetmatbetmatbetcasino siteleriDeneme Bonusu Veren SitelerDeneme Bonusu Veren SitelerholiganbetjojobetzirvebetbetsmoveGrandpashabet destekgrandpashabet girişholiganbetGrandpashabetcasibomCasibomCasibomCasibomjojobet girişgrandpashabetcasibomgrandpashabetholiganbetLaatste nieuwsgrandpashabetjojobetjojobet girişjojobetjojobet giriş