Antrenorul lui FC Argeș, Bogdan Andone a recunoscut la finalul jocului pierdut la U Cluj, că lotul pe care îl are la dispoziție nu se paote compara cu cel al adversarilor.
De altfel, aici și crede tehnicianul că s-a făcut diferența în partida de pe Cluj Arena. ”E cam greu să-mi găsesc cuvintele după această înfrângere. Cred că în afară de minutele 50, 60, atunci când Universitatea a pus presiune, am revenit bine în joc. Din păcate în play-off fiecare greșeală te costă. Noi am avut atacul, minge pierdută la 100 de metri și contraatac. Este greu de găsit explicații. Asta e, ne-am dorit să fim aici și trebuie să învățăm din greșeli. Trebuie să ridicăm nivelul, mai sunt trei jocuri și să demonstrăm că merităm să fim în play-off. Vreau să le mulțumesc suporterilor că au fost aici și să le urez succes celor de la U Cluj în campionat și în Cupă. Cred că în majoritatea meciurilor ne-am ridicat la un nivel bun. În play-off detaliile fac diferența, dacă faci trei greșeli se face 3-0. Tot ce a intrat de pe banca lui U Cluj a fost de calitate. Noi suntem o nou-promovată, dar e îmbucurător că demonstrăm că putem. E și frustrant că pierdem tot timpul pe final de joc”, a spus Bogdan Andone.
ZIARUL CURIERUL ZILEI ESTE INTERESAT DE OPINIILE ŞI SUGESTIILE DUMNEAVOASTRĂ, LEGATE DE CONŢINUTUL CURIER.RO.
De asemenea, aducem în atenţia tuturor CLIENȚILOR noștri ACTUALI și VIITORI, noua adresă de E-MAIL a redacţiei: anuntcurierulzilei@gmail.com Trimite
CONTACTAŢI-NE LA TELEFOANELE: 0248/215740; 0248/215726; 0348/401525












