Ultrașii lui Dinamo din Peluza Cătălin Hîldan și de la Sud au venit la meci dar nu au intrat pe stadion. Au rămas în afara arenei în semn de protest față de noua siglă a clubului. De altfel, și unii fani aflați pe stadion au contestat decizia conducerii clubului de a schimba sigla. În total, 5000 de fani au fost prezenți pe stadionul Arcul de Triumf la acest meci, iar dintre aceștia, aproximativ 200 au susținut-o pe FC Argeș.
Kopic, la 100 de meicuri
Partida a fost una specială pentru antrenorul Zeljko Kopic, care a bifat meciul cu numărul 100 pe banca lui Dinamo în campionat. Croatul a antrenat în România numai la Dinamo și a făcut pur și simplu minuni la frmația alb-roșie. Astfel, sezonul trecut a reușit să o salveze de la retrogradare deși a avut un lot foarte slab valoric, iar anul acesta s-a luptat la campionat, cu șanse mai la tittlu până în ultimele etapei.














