Un tânăr de 20 de ani a rămas fără permis de conducere după ce a fost surprins circulând cu viteză excesivă pe un drum din județul Argeș. Potrivit polițiștilor din cadrul Biroul Rutier Pitești, șoferul a fost depistat în ziua de 9 mai, în timp ce conducea un autoturism pe DN 67B, pe raza comunei Poiana Lacului. Autoturismul a fost înregistrat de aparatul RADAR circulând cu viteza de 116 km/h, pe un sector de drum unde limita legală este de doar 50 km/h, ceea ce înseamnă o depășire cu 66 km/h a vitezei admise. În urma abaterii constatate, tânărul a fost sancționat contravențional cu o amendă în valoare de 1.822,5 lei, conform prevederilor O.U.G. 195/2002 privind circulația pe drumurile publice. Totodată, polițiștii au dispus și măsura complementară a suspendării dreptului de a conduce pentru o perioadă de 90 de zile, permisul de conducere fiind reținut. Șoferului i-a fost eliberată o dovadă înlocuitoare.
ZIARUL CURIERUL ZILEI ESTE INTERESAT DE OPINIILE ŞI SUGESTIILE DUMNEAVOASTRĂ, LEGATE DE CONŢINUTUL CURIER.RO.
De asemenea, aducem în atenţia tuturor CLIENȚILOR noștri ACTUALI și VIITORI, noua adresă de E-MAIL a redacţiei: anuntcurierulzilei@gmail.com Trimite
CONTACTAŢI-NE LA TELEFOANELE: 0248/215740; 0248/215726; 0348/401525












