Acasă Postări recente Expoziția de icoane, la final

Expoziția de icoane, la final

0

Arhiepiscopia Argeșului și Muscelului, Consiliul Județean Argeș, prin Centrul „Doina Argeșului” și Muzeul Județean Argeș, împreună cu Universitatea Națională de Știință și Tehnologie Politehnica București – Centrul Universitar Pitești, prin Facultatea de Teologie, Litere, Istorie și Arte, au organizat festivitatea de premiere a Expoziției-Concurs Naționale de Icoane „Rugămu-ne Ție!”, ediția a XXIII-a. S.M.
Evenimentul s-a desfășurat în Sala Manole a Palatului Arhiepiscopal din cadrul Ansamblului Mănăstirii Curtea de Argeș. Expoziția-concurs a reunit artiști și participanți din întreaga țară, promovând arta sacră, valorile spirituale și tradiția iconografiei românești.
În cadrul festivității au fost premiate cele mai valoroase lucrări înscrise în concurs, iar publicul a avut posibilitatea de a admira o selecție de icoane reprezentative pentru ediția din acest an. Primăria Orașului Mioveni a fost reprezentată la manifestare de administratorul public Valentina Drăgușinoiu, care a oferit premiul al III-lea la secțiunea pictură pe sticlă lui Robert-Andrei Ciobanu, din Smeura, județul Argeș. Evenimentul a evidențiat importanța păstrării și promovării artei iconografice românești, precum și necesitatea sprijinirii artiștilor care duc mai departe tradiția picturii religioase.

 

Jojobet Girişhttps://www.letmejizz.co/tag/xhamster/primebahiscasibomjojobetcasibommariobetMadridbetextrabetbetpark girişgrandpashabetromabetromabetDeneme Bonusu Veren Sitelergrandpashabet kayıp bonusugrandpashabet kayıp bonusuholiganbetgrandpashabetjojobetjojobetJojobet Girişgrandpashabet telegramgrandpashabet girişcasibomCratosroyalbetholiganbetGrandpashabetGrandpashabetMeritkingcasibomjojobetCasibomgrandpashabetjojobet girişjojobet girişgrandpashabetjojobet girişcasibom