Poarta Argeșului la meciul cu Rapid a fost apărată de Cătălin Straton. Portarul a revenit între buturi după o mai lungă durată, el apărând ultima oară pe 6 februarie, la meciul cu Hermannstadt.
După partida cu Rapid, Straton a anunțat că vrea să joace cât mai mult pentru FCA rgeș. ”A fost un meci unde, per total, să zicem că am ieșit echitabil. Acest penalty ratat ne-a lăsat așa un gust amar. Rapidul a jucat bine prima repriză. Mă bucur că am făcut un meci bun și că mi-am făcut treaba. Sper din tot sufletul să nu se mai vorbească de chestia cu vârsta, pentru că sunt băiat profesionist și îmi doresc să joc. Nu îmi doresc să plec de la Pitești, ci eu vrea să rămân aici. Sper să am mai multe șanse să joc. Mai am un an de contract. Mă pregătesc la fiecare antrenament, sunt un băiat pozitiv și sunt un om de grup. Ca orice fotbalist, îmi doresc să joc până mă voi lăsa. Doar vreau să joc. Voi vedea cu antrenorul de portari ce am greșit și ce nu am greșit în acest meci. Da, e un gust amar, dar același jucător, Matos ne-a calificat în play-off, cu golul acela cu Dinamo. Chiar nu are rost să căutăm vinovați. Este prietenul și va rămâne prietenul meu indiferent dacă ratează un penalty sau dă gol. Cred că puteam mult mai mult în acest play-off, dar cred că s-a făcut aproape maximum. Poate reușeam să mai facem 3-6 puncte în plus. Sunt multe meciuri pierdut la limită. Nu a venit cineva să spună că ne-a dominat”, a declarat Cătălin Straton.n
ZIARUL CURIERUL ZILEI ESTE INTERESAT DE OPINIILE ŞI SUGESTIILE DUMNEAVOASTRĂ, LEGATE DE CONŢINUTUL CURIER.RO.
De asemenea, aducem în atenţia tuturor CLIENȚILOR noștri ACTUALI și VIITORI, noua adresă de E-MAIL a redacţiei: anuntcurierulzilei@gmail.com Trimite
CONTACTAŢI-NE LA TELEFOANELE: 0248/215740; 0248/215726; 0348/401525














