Remiză, în al 5-lea amical

0

CS Mioveni continua pregătirea de iarnă

CS Mioveni – CS Afumaţi 2-2 (1-1) ; Meciul s-a jucat la Curtea de Argeş

CS Mioveni continuă pregătirea de iarnă, echipa antrenată de Marius Stoica fiind în plină serie a meciurilor de verificare. Sâmbătă, argeşenii au obţinut doar o remiză, 2-2, în amicalul desfăşurat cu o pretentendă la promovarea în Liga II, CS Afumaţi. Echipa lui Marius Stoica a deschis scorul în acest joc cu a doua clasată în Seria a 2-a a Ligii 3, apoi a fost condusă , dar a reuşit egalarea în minutele de final, dintr-un penalty.
Pentru amicalul cu CS Afumaţi, CS Mioveni s-a deplasat sâmbătă la stadionul din Curtea de Argeş, pe acest stadion fiind programat al cincilea amical din acest an. Elevii lui Marius Stoica au deschis rapid scorul, încă din minutul 3, după ce Mihai Işfan a şutat din interiorul careului. Avantajul minim a dispărut însă după câteva minute. În minutul 17, ilfovenii au egalat cu un şut imparabil al lui Cătălin Măgureanu, de la 20 de metri lateral stânga, direct în vinclul porţii lui Flavius Croitoru. În partea secundă, Afumaţiul a preluat conducerea în minutul 53, prin Adrian Popa o nouă achiziţie a formaţiei din Ilfov, însă CS Mioveni a egalezat pe finalul partidei, dintr-un penalty obţinut de Tirică şi transformat de italianul Davide Massaro în minutul 87.
În acest an, CS Mioveni a mai desfăşurat patru teste: 14-1 cu Abatorul Slobozia, 4-0 cu SC Popeşti Leordeni, 1-2 cu Turris Oltul Turnu Măgurele, disputate în cantonamentul de la Izvorani, şi 4-2 cu U Craiova II, echipa argeşeană mai având programate până la începerea campionatului încă două jocuri amicale, săptămâna vitoare, miercuri şi sâmbătă, pe teren propriu, cu Vediţa Coloneşti şi CSM Slatina.
De partea cealaltă, CS Afumaţi a mai disputat două amicale până acum, cu Concordia Chiajna U19 (7-0) şi SC Popeşti Leordeni (2-2) iar în zilele următoarea mai are programate teste cu Viitorul Dăeşti (marţi) şi cu Flacăra Horezu (vineri).
CS Mioveni – CS Afumaţi 2-2 (1-1)
Au marcat: Işfan (3), Massaro (87 din11m) / Măgureanu (17), Popa (60)
CS Mioveni (repriza 1): Croitoru (30 Sima) – Ghiţă, Hreniuc, Burnea, Alexe – Raul Costin, Anghelina – Işfan, Hergheligiu, Coşereanu – Mazarache
CS Mioveni (repriza 2): Sima (60 Preda) – Albăstroiu (75 Tirică), Hreniuc (75 Gherghe), Burnea (75 Zamfirescu), Eduard Stoica – Marian Şerban, Traşcu – Rădescu, Massaro, Constantin Şerban (75 Ciaorgă) – Balint (75Călin). Antrenor: Marius Stoica
CS Afumaţi, prima repriză: Obretin – Petrache, Robicek, Vîrtej, Şt. Vasile – Rz. Avram, M. Ghiţă, Şt. Stîngă, Măgureanu – Lupuleţ, Buduroi
CS Afumaţi, a doua repriză: Obretin – Oltay, Ad. Popa, Vîrtej, Şt. Vasile – Rz. Avram, Mihnea, M. Ghiţă, Rem. Mihai – Fildeş, Neamţu
Filmul golurilor:
1-0, min. 3: Işfan marchează cu o execuţie din interiorul careului
1-1, min 17: CS Afumaţi egalează după un şut al lui Măgureanu de la 20m lateral stânga, direct in vinclu
1-2, min 60: Popa marchează aducând pe CS Afumaţi în avantaj
2-2, min 87: Tirica este faultat din spate în interiorul careului, iar italianul davide Massaro înscrie din penalty. S.M.