Înfrângere pe terenul liderului

0

Handbal

Echipa de handbal masculin a Piteştiului a înregistrat duminică o nouă înfrângere în Divizia A de handbal masculin. CSU Piteşti a fost învinsă la o diferenţă de 9 goluri, scor 46-27, în confruntarea din deplasare cu CS Medgidia, liderul seriei B din eşalonul secund. Disputa dintre cele două formaţii a fost echilibrată doar în primele 30 de minute, cele două combatante intrând la cabine la egalitate. După pauză, gazdele au reuşit să profite de slăbiciunile din defensiva piteşteană şi au început să se distanţeze. În urma acestui eşec, CSU Piteşti se menţine pe locul 4, cu cele 22 de puncte, obţinute în 15 etape. M.D.