Înfrângere la scor în Cupa României!

0
1
BCM U FC Argeş Piteşti – U BT Cluj 63-91 (11-22, 11-27, 19-25, 22-17)

Arena de Baschet din Capitală a găzduit miercuri seară derby-ul grupei A, între BCM U FC Argeș Pitești și U-BT Cluj-Napoca. Meciul, contând pentru calificarea în Final 8-ul Cupei României, a fost câștigat de ardeleni cu scorul de 91-63. Piteştenii au făcut un meci destul de slab, pierzând trei din cele patru sferturi ale partidei. M.D.

Cei mai buni marcatori ai clujenilorr au fost Donatas Tarolis (16 puncte, 6 recuperări, 2 pase decisive, un capac), Nandor Kuti (13 puncte, 4 recuperări, 2 pase decisive, 2 capace), Justin Edwards (11 puncte, 3 recuperări, 3 pase decisive, 2 intercepții, un capac) şi Ștefan Grasu (10 puncte, 4 pase decisive, 2 recuperări, un capac). De la piteşteni s-au remarcat Tony Bishop (15 puncte, 5 recuperări, o pasă decisivă, un capac), Bogdan Popa (12 puncte, 3 recuperări, 2 pase decisive, o intercepție, un capac), Mihai Măciucă (10 puncte, 2 recuperări, 2 intercepții) și Rareș Uță (10 puncte, 5 recuperări). După o zi de pauză, BCM U Pitești se va duela cu CSM Galați (vineri, 21:15), în timp ce U-BT Cluj-Napoca o va înfrunta pe CS Dinamo București (vineri, 17:45).

Acest material este proprietatea site-ului curier.ro şi poate fi preluat pe site-ul dvs doar cu citarea sursei prin afişarea link-ului către articolul din site-ul curier.ro.