Două puncte pierdute!

2

FC Argeș a ratat șansa de a ieși din zona minată a clasamentului după ce a terminat la egalitate, 1-1, confruntarea de duminică, de pe propriul teren, cu Gaz Metan Mediaș. Disputa din Trivale care a contat pentru runda cu numărul 17 din Casa Liga 1 a avut două reprize diametral opuse, prima dominată de piteșteni, iar cea de-a doua mai echilibrată, cu un plus de partea ardelenilor. FC Argeș a deschis scorul în minutul 7 prin belgianul Alexander Maes, iar Mediașul a restabilit egalitatea  în minutul 63 prin autogolul piteșteanului Ionuț Șerban care a trimis în propria poartă după o greșeală a portarului Alexandru Greab. În urma acestei remize, FC Argeș a urcat până pe locul 15 al clasamentului, cu cele 15 puncte, acumulate în 17 etape. M.D.