Piteștenii au emoții pentru barajul Conference League!

4

FC Argeș a pierdut cu 1-2, confruntarea de duminică după-amiază, de pe propriul teren, cu Dinamo București și are emoții în privința calificării la barajul pentru Conference League. Bucureștenii au deschis scorul în minutul 12 prin Andreas Mihaiu iar piteștenii au restabilit egalitatea prin Mediop cu o jumătate de oră înainte de finalul timpului regulamentar. Alb-roșii au dat lovitura în Trivale în minutul 82 prin Deian Sorescu care a profitat de o eroare a defensivei alb-violete. Cu cele trei puncte câștigate în Trivale, Dinamo a ajuns la cota 30 și urcat pe locul 4 în play-out. FC Argeș a rămas pe locul 2, cu 31 de puncte, dar are nevoie de victorie în confruntarea de miercuri, din deplasare, cu FC Hermannstadt, pentru a obține calificarea în primul baraj pentru participarea în cupele europene.  M.D.