Ilie Poenaru: ”Ne batem singuri, cum se place nouă!”

0

Ilie Poenaru, antrenorul Academicii Clinceni, s-a declarat nemulțumit de jocul echipei sale din partida cu CS Mioveni, terminată la egalitate, 1-1.

Tehnicianul şi-a certat din nou fotbaliştii, care au scăpat printre degete cele trei puncte din cauza unui penalty comis şi transformat de Alexandru Buziuc, fostul fotbalist al Clinceniului: ”Ne batem singuri, cum ne place nouă. Nu pot să-mi explic anumite momente și faze ale jocului, cum le gestionăm și reacțiile pe care le avem. Le-am spus la pauză că trebuia să avem 2 sau 3-0, dar ratăm cu o așa lejeritate… Nu ai voie așa! În a doua repriză nu înțeleg de ce ne retragem așa mult, de ce nu mai ținem de minge, pentru că nu ne puneau probleme. Ăsta este fotbalul, se pare că nu mai avem nici noroc. Știți cum e, norocul ține cu cei puternici, noi am arătat bine doar în prima repriză. A fost incredibil în a doua repriză, jucătorii nu reacționau la nimic. Suntem cu toții vinovați pentru asta, ce să facem? Jucăm unde trebuie, nu asta e problema, că ne deplasăm, ci cum jucăm. Asta nu e o scuză”, a spus Ilie Poenaru, la flash-interviu.M.D.