Mihai Ianovschi: ”Multă încrâncenare și prea puțin fotbal”

0

FC Argeș a plecat cu un punct din confruntarea de vineri seară, din deplasare, cu CS Mioveni, terminată la egalitate, 0-0. Prestația celor două echipe pe faza ofensivă a lăsat mult de dorit, ocaziile de gol lipsind cu desăvârșire.

Mihai Ianovschi, unul dintre cei doi antrenori ai echipei FC Argeș, spune că a existat prea multă încrâncenare în teren, acesta fiind motivul pentru meciul slab care a nemulțumit fanii piteșteni prezenți în număr destul de mare: ”Azi multă încârcenare, prea puţin fotbal, un plus pentru nivelul din prima repriză, au apelat la mingea lungă, ne-au pus probleme. A doua repriză am schimbat sistemul, dar nu am putut să ne apropiem de poartă. E a şaptea partidă când nu primim gol, dar în atac… Aş evita să fac remarci individuale după meci, la cald, dar Kehinde mai are nevoie de timp. Din punctul nostru de vedere, evoluţia lui a fost peste aşteptări. După un an de pauză, e nevoie de timp, dar a arătat astăzi că e un jucător de calitate. Tănase are o pubalgie, nici la antrenamente nu e la 100%. La el sunt două varinate, ori duce aceste dureri, ori se oprează, ceea ce ar însemna o lungă perioadă de recuperare”, a declarat tehnicianul piteștean. M.D.