Sanoh, doar 25 de minute în ultimele două meciuri ale naționalei Liberiei

0

•  Internaționalul Mioveniului a participat la campania de calificare a Liberiei la Mondialul din Qatar

Internaționalul Mioveniului, Moussa Sanoh a fost prezent pe teren în doar unul din cele două meciuri pe care Naționala Liberiei le-a disputat zilele trecute în preliminariile CM 2022.

Astfel, africanii au avut programate meciurile cu liderul Nigeria și cu Republica Centrafricană. În prima partidă disputată sâmbătă 13 noiembrie, pe propriul teren, Liberia a fost învinsă cu 2-0 de Nigeria echipa de pe locul 1 din grupa C de calificare. De altfel, Nigeria este echipa care merge mai departe în următoarea etapă de calificare a preliminariilor din zona Africii, ocupând la final locul 1 cu 13 puncte. Mijlocașul Mioveniului, Moussa Sanoh a intrat pe teren în minutul 65 la 1-0 pentru oaspeți. Din păcate, liberienii au mai luat un gol din penalty în minutul 90+4. În al doilea meci, Liberia a câștigat cu 2-0 cu Republica Centrafricană, dar Moussa Sanoh nu a fost folosit niciun minut. La finalul acestei campanii de calificare, Liberia a ocupat doar locul 3 în clasamentul Grupei C, acumulând doar 6 puncte în cele 6 partide disputate. Moussa Sanoh nu a fost convocat decât la ultimele 4 partide ale africanilor: # 1-2 acasă cu Insulele Capului Verde (titular, a jucat 66 de minute) golul înfrângerii fiind luat în minutul 90+2 # 0-1 în deplasare cu Insulele Capului Verde (titular, a jucat 85 de minute), golul înfrângerii fiind luat în minutul 90 # 0-2 acasă cu Nigeria (rezervă a intrat în minutul 65) golul doi fiind primit în minutul 90+4 # 3-1 cu Republica Centrafricană (rezervă). S.M.