Meci pierdut în minutul 90+4!

1

FC Argeș a pierdut o primă șansă de a intra pe locurile de play-off după ce a pierdut cu 1-2, confruntarea de luni seară, de pe propriul teren, cu Gaz Metan Mediaş. Piteștenii au deschis scorul în minutul 8 prin autogolul lui Morar, însă medieșenii au restabilit egalitatea prin Trif la ultima fază a primei reprize. Ardelenii au dat lovitura în minutul 90+4 prin Șteau. În urma acestui rezultat, FC Argeş rămâne pe locul 8, cu 27 de puncte. Cu cele trei puncte câștigate la Pitești, Gaz Metan Mediaş a ajuns la 19 puncte şi a urcat în clasament pe locul 12, prima poziţie ce evită barajul pentru supravieţuirea în primul eşalon. M.D. Foto: Look Sport