FC Argeș a ratat calificarea în finala Cupei României!

1
0

FC Argeș a ratat calificarea în finala Cupei României după ce a pierdut cu 0-1 și manșa retur a semifinalelor competiției. Unicul gol al partidei disputată miercuri seară pe Arena din Trivale fost marcat de Achim din penalty, cu șase minute înainte de finalul timpului regulamentar. Alb-violeții au irosit și ei o lovitură de pedeapsă în minutul 48, portarul Mihai Popa reușind să ghicească colțul pe care a bătut Ionuț Șerban. Cu 3-0 la general, FC Voluntari merge în ultimul act al competiției. În cealaltă semifinală, programată joi, 12 mai, de la ora 19.30, Universitatea Craiova se va duela cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. În manșa tur, dispută pe terenul covăsnenilor, Sepsi s-a impus cu 2-1. M.D. Foto: Prima Sport