CS Mioveni învinsă de Farul, cu ajutorul VAR-ului

1

CS Mioveni a pierdut în această seară cu 2-0, meciul de acasă cu Farul, din etapa a doua a Superligii. Galben-verzii au fost învinși cu ajutorul VAR-ului care a intervenit în două rânduri, decisiv.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 58, din penalty, Șerbănică jucând mingea cu mâna în fața unui adversar, Petre fiind cel care a transformat. Apoi, în minutul 75, VAR-ul a intervenit și s-a dat penalty la intrarea lui Garutti asupra unui adversar, Petre transformând din nou. În minutul 81, VAR-ul a intervenit din nou și Toma a fost eliminat după un fault din spate.

În minutul 90, Mioveniul a avut și ea penalty, scor de Antal, pentru un fault, dar Voinea a ratat, de la punctul cu var, portarul ghicind colțul.