Marius Măldărășanu: ”Am fost norocoși”

0

Marius Măldărășanu, tehnicianul echipei FC Hermannstadt, era un antrenor fericit la finalul meciului cu FC Argeș, câștigat de sibieni cu 1-0.
Măldărășanu a criticat jocul elevilor săi din prima repriză, însă s-a declarat mulțumit de prestația acestora din actul secund: ”Am greșit foarte mult la pase, multe mingi pierdute, în prima repriză. Adversarilor le-a fost teamă, au fost o echipă scurtă. A doua repriză mult mai bună a noastră. Am marcat un gol pe o greșeală a lui Straton, îmi pare rău pentru el. Vreau să cred că s-au întors cele două puncte pe care le-am pierdut la FCSB. Au venit cu mingi aruncate în careu, așa s-a întâmplat și cu FCSB, am luat gol, cu Craiova am scăpat, la fel și astăzi. Am fost norocoși, ne iubește Dumnezeu”, a declarat tehnicianul ardelenilor la finalul partidei de la Pitești.